Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Šport Ljubljana

Zmaga po infarktni končnici za rokometaše Krke

22.05.2021 22:20

Rokometaši Krke so na današnji tekmi 25. kroga lige NLB v gosteh premagali Ljubljano z 22:21 (12:8).

Novomeška zasedba je po današnjem zmagoslavju na Galjevici zadnje mesto na lestvici prepustila Izoli, za osmoljenko današnje medsebojne tekme pa zaostaja le točko.

Dolenjci so večji del dvoboja prevladovali in si v začetku drugega polčasa priigrali pet golov prednosti (13:8), a so jih izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja v končnici ujeli in izenačili na 18:18.

V izjemno razburljivi, izenačeni in napeti končnici je odločilen gol za goste dosegel Jan Bevec v 59. minuti. Pri Novomeščanih je bil najbolj učinkovit Tilen Kukman s petimi, pri Ljubljančanih pa Peter Šiško s štirimi goli.

Ljubljanska ekipa bo v sredo, 26. maja, doma z Dobovo igrala zaostalo tekmo 21. kroga, medtem ko bo novomeška tega dne v okviru zaostale tekme 22. kroga gostila Gorenje Velenje.

Ljubljana bo v zadnjem krogu igrala v Celju, Krka pa bo gostila LL Grosist Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 29. maja.