Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Ljubljana

Aktualni prvaki Ligo Nova KBM začeli z visoko zmago

08.10.2016 08:35

S tekmo med domžalskim Helios Suns in šentjurskim Tajfunom se je nadaljevalo prvo kolo Lige Nova KBM. Domžalčani so v domači dvorani nadigrali Štajerce z rezultatom 85:54.

Dvoboj zadnjih dveh državnih prvakov se je začel izenačeno, saj so Domžalčani po prvi četrtini vodili le s tremi točkami prednosti, ki pa je po dvajsetih minutah narasla na deset točk. Gostitelji so praktično vse dvome o zmagovalcu odpravili v tretji četrtini, ki so jo dobili z desetimi točkami razlike. Kyle Cassey je bil s 17 točkami in sedmimi skoki prvi strelec tekme, za poražene goste pa je točko manj dosegel Khaliq Khadeen Spicer, ki je ujel tudi 10 žog. Helios bo v 2. krogu prihodnjo soboto gostil Zlatorog, Tajfun pa Primorsko.

V lov za naslov državnega prvaka se v tej sezono podajajo vsa slovenska moštva že od začetka Lige Nova KBM. Krka je v uvodnem srečanju prvega kola odpravila ljubljansko Olimpijo z rezultatom 91:80. V soboto bodo na sporedu še tekme Zlatorog - Portorož, Šenčur GDD - Hopsi Polzela in LTH Castings - Primorska. Nedeljski termin pa je rezerviran za savinjski derbi med ekipama Term Olimia iz Podčetrtka in Rogaške.