Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Šport St. Moritz

Ana Drev 11. po 1. vožnji zadnjega veleslaloma

Piše: Radio Krka/STA

20.03.2016 10:48

Avstrijka Eva-Maria Brem je postavila najhitrejši čas 1. vožnje zadnjega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v St. Moritzu. Na drugo mesto se je s startno številko 18 zavihtela Francozinja Taina Barioz, zaostala je šest stotink sekunde, Švicarka Lara Gut (+0,20) pa je tretja. Letos najboljša Slovenka Ana Drev je vpisala 11. čas (+0,83).

Lastnica veleslalomskega malega kristalnega globusa bo znana šele po finalni vožnji. Najboljše izhodišče za zmago v posebnem seštevku discipline ima Bremova, izzivalka Nemka Viktoria Rebensburg je z zaostankom 66 stotink sekunde trenutno osma. Bremova ima pred zasledovalko 52 točk prednosti. Veliki kristalni globus je bil že predčasno oddan domačinki Gutovi.
Najboljša Slovenka Drevova, ki si je kot edina predstavnica naše države zagotovila veleslalomski finale v Sankt Moritzu, je startala kot sedma. V zgornjem delu je bila zelo hitra, ob prvem merjenju vmesnega časa je bila od Bremove hitrejša 25 stotink sekunde, v srednjem in spodnjem delu pa je zapravila prednost ter v cilju vpisala sedmi čas. Nato je izgubila še štiri mesta. V prvi vožnji sta odstopili Američanka Mikaela Shiffrin in Italijanka Manuela Moelgg.
Finalna vožnja, na startu bo 25 tekmovalk, še preostale točke jih bo osvojilo le prvih 15, bo na sporedu ob 12. uri.