Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Šport Oslo

Fak z izjemno predstavo na peto mesto

06.03.2016 14:21

Izjemno predstavo je na 12,5 kilometra teka in štirih streljanjih pokazal Jakov Fak, ki je na zadnjem streljanju z 39. mesta po sprintu napredoval že na peto mesto in bil od brona oddaljen vsega 12 sekund.

Francoski biatlonec Martin Fourcade je na svetovnem prvenstvu v Oslu osvojil še tretjo zlato medaljo. Kljub trem kazenskim krogom je na zasledovalni tekmi slavil 20 sekund pred 42-letnim Norvežanom Olejem Einarjem Bjoernadalnom in 31 njegovim rojakom Emilom Heglejem Svendsnom.

Bron, zanj sta se spopadla Norvežana Svendsen in Johannes Thingnes Boe, je bil nedosegljiv, zato pa je Fak v zadnjem krogu potrdil solidno tekaško formo in se ubranil pred napadi Francoza Simona Desthieuxa, branilca naslova Nemca Erika Lesserja, Čeha Michala Šlesingerja in Ukrajinca Sergeja Semenova ter dosegel najvišjo uvrstitev v sezoni.

Klemen Bauer je skupaj zgrešil kar šest strelov in osvojil 56. mesto med 57 uvrščenimi tekmovalci.

Ob 15.45 uri bo na sporedu še žensko zasledovanje, tudi s Tejo Gregorin, Anjo Eržen in Andrejo Mali.