Melani Mekicar razkrila, kdaj in kje je spoznala ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

13.10.2015 08:42

V nedeljo je v Mariboru potekal 48. Šalamunov memorial, ki so se ga udeležili tekmovalci iz 13 držav. Prvič je v članski vrsti v svoji 13-letni gimnastični karieri nastopal Novomeščan Luka Bojanc.

V njegovem turnusu je nastopal tudi gimnastični as, Slovak PIASECKY Samuel, kar mu je predstavljalo še poseben izziv.

Moderator prireditve in priznani mariborski trener Aleksander Šajn je Luka na njegov prvi nastop pospremil z besedami: »Na bradlji se nam bo predstavil mladi up slovenske gimnastike Luka Bojanc«. Luka je vajo izvedel zelo lepo, le pri seskoku je naredil napako. Še boljše nastope mu je žal preprečila bolezen, ki mu je pobrala kar precej moči, kar se je izkazalo na koncu vaj.

Luka je nastopal na vseh orodjih in v mednarodni konkurenci v mnogoboju zasedel 8. mesto. Tekma je štela tudi za državno prvenstvo, kjer je osvojil štiri medalje. Vse so srebrne. Zasedel je drugo mesto v mnogoboju, na krogih, bradlji in drogu.

Luka je bil glede na okoliščine s prikazanim zadovoljen in že težko pričakuje nove tekme med gimnastičnimi asi.