Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Šport Krško

09.05.2016 15:50

Rekreativno kolesarsko društvo Krško je minulo soboro organiziralo svoj tradicionalni spomladanski kronometer od kraja Križaj do Krške vasi v skupni dolžini deset kilometrov. Dirko na čas so izpeljali v sončnem, a izredno vetrovnem vremenu tako, da so imeli vsi tekmovalci veter v prsa. Štartalo je 15 tekmovalcev.

Prvo mesto si je v kategoriji nad 50 let prikolesaril Milan Slak s časom 17:50, drugi je bil Franc Škoda s časom 17 minut 59 sekund in tretji Alojz Podbršček s časom 19:12. Sledili so Tomi Zorič, Mile Oštir, Branko Čurič, Franc Žafran, Ivan Pešec, Vinko Kerin in Alojz Levičar. Absolutni zmagovalec je postal Aljaž Bratkovič, ki je tekmoval v kategoriji pod 50 let s časom 16.13. Drugi je bil Jakob Pavlin s časom 16:46, tretje mesto sta si delila Franci Fuks in Mišel Podbršček. Sledila je še Klemen Fuks s časom 18:12. Časomerilec je bil Ivan Turk.

Po končani preizkušnji so se člani RKD Krško zbrali v zidanici predsednika Branka Sikoška v Vrhovski vasi tako kot vsako leto. Za odlično pojedino je poskrbel Stane Petelin. Pokali najboljšim trem v posamezni kategoriji bodo podeljeni prihodnje leto na letnem občnem zboru.

"Že sedaj pa vas člani RKD krško vabimo na tradicionalni 14. Maraton po deželi Cvička, ki bo letos potekal tretjo nedeljo v avgustu - 21. avgusta 2016," so še zapisali v Rekreatvinem kolesarskem društvu Krško.