Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Šport Ribnica

10.11.2012 21:38

V desetem krogu v prvi državni rokometni ligi je Krka z 39:32 premagala Ribnico Riko hiše.

Gostitelji, ki so po zmagi v Sevnici pričakovali dve točki, so povsem razočarali. Zmagovalec je bil odločen že v prvem polčasu, saj je bil izid kar 23:14 za gostje. Ribničani so po vodstvu Krke s 5:0 in dveh zapravljenih sedemmetrovk prvi zadetek dosegli šele v osmi minuti, v nadaljevanju pa preprosto pozabili na obrambo, ki je bila sila počasna, nezbrana in mehka. Zaradi tega so nejevoljnim suhorobarjem nasuli kar 23 zadetkov, za obrambo 6-0 pa bili pretrd oreh za mehek domači napad.

Visoko razliko devetih zadetkov so gostitelji v 47. minuti oklestili na tri (25:28), a ponujeno priložnost za popoln preobrat so zamudili. Znova so zabredli v napake, utrujeno ekipo Krke sta s streli od daleč reševala Papež in Svetelšek, ob koncu tekme pa tudi soigralcem gostov ni bilo težko mimo dotolčene obrambe Ribničanov zadevati v polno .