crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Sevnica

21.09.2015 13:57

Sevniški atleti se vnovič lahko pohvalijo z dobrimi rezultati, ki so si jih pritekli minuli vikend.

V soboto je po ulicah Žalca potekal že 15. tek, v sklopu katerega se je odvijalo tudi odprto šolsko prvenstvo v uličnem teku. Med sedmimi razredi sta zmagala Lea Haler in Sešlar Tomaž, Nina Lisec pa je zasedla tretje mesto. Med učenci devetih razredov pa je slavil Mitja Kurnik. Na 5520 m dolgi progi je bila Lea Haler absolutno prva med ženskami, med tem ko je Miha Povšič v moški kategoriji zasedel absolutno drugo mesto. Mitja Kurnik je bil v svoji kategoriji drugi, Tomi Bajc pa četrti. Pri deklicah je drugo mesto v kategoriji dosegla tudi Nina Lisec.

Tako sobota kot nedelja sta bili v znamenju ekipnega prvenstva za pionirje in pionirke U12 in U14, ki se je odvijalo v Slovenj Gradcu. Tam so barve AK Sevnica zastopali naslednji atleti: Nika Dobovšek, Tomi Bajc, Ajda in Živa Slapšak, Julija Kermc ter Naja Zupančič. Nika je v teku na 1000 m zasedla 4. mesto, med tem ko je mlada štafeta v disciplini 4X200 m, v zasedbi Živa, Naja, Julija in Ajda končala na 10. mestu. V nedeljo je Tomi je v teku na 600 m v kategoriji U12 osvojil odlično 2. mesto, Ajda pa je bila med deklicami 4. V isti kategoriji sta tekli tudi 9-letni Živa in Julija, ki sta si priborili 12. in 21. mesto.