Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

Šport Pyeongchang

Jansrudu korejska predolimpijska smukaška premiera, Kline 11.

Piše: Radio Krka/STA

06.02.2016 07:25

Norvežan Kjetil Jansrud je zmagovalec smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v Jeongseonu, ki bo čez dve leti prizorišče boja za olimpijska odličja. Boštjan Kline, z drugim mestom slovenski junak smuku v Garmisch-Partenkirchnu, je bil tudi v Južni Koreji najboljši Slovenec na 11. mestu.

Vlogo favorita je, ob odsotnosti poškodovanega slavnejšega rojaka Aksla Lund Svindala, potrdil Jansrud, ki je bil najhitrejši že na obeh uradnih treningih. S startno številko 18 je postavil čas 1:41,38, ki mu je na koncu prinesel tudi zmago. Drugega mesta se je veselil Italijan Dominik Paris, ki je nastopil tik pred njim in imel 0,20 sekunde slabši čas, tretje mesto pa je zasedel ameriški smukač Steven Nyman, ki je bil počasnejši še 21 stotink sekunde.

Prvi slovenski nastop je bil pri startni številki 30, ki jo je nosil Kline. Mariborčan je začel zelo dobro, ko je imel približno na polovici proge sedmi čas, potem pa je bil, tudi po zaslugi visoke hitrosti pred merjenjem predzadnjega vmesnega časa, celo hitrejši od Jansruda, za tretji čas. Do ciljne črte je izgubil štiri desetinke, kar je pomenilo, da je z zaostankom 0,85 sekunde zasedel 11. mesto.

Naslednji trije Slovenci na startu so ostali brez točk. Andrej Šporn je bil 37., Martin Čater 45. in Klemen Kosi 46.