Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Šport ZDA

Kopitar podal za zmago

16.02.2013 09:22

Hokejisti Los Angelesa so davi v domači dvorani ugnali Columbus z 2:1 in se veselili nove zmage.

Pri drugem golu se je med podajalce vpisal tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar. Slabše je šlo v ligi NHL Detroitu, ki je doma izgubil proti Anaheimu z 2:5, Jan Muršak pa za Detroit vnovič še ni zaigral.

V Los Angelesu so branilci naslova Stanleyjevega pokala povedli v drugi tretjini, ko je zadel Kyle Clifford, v 42. minuti pa je za predčasno odločitev in vodstvo z 2:0 po podaji Kopitarja poskrbel Mike Richards. Končnica je bila napeta, saj so gostje dve minuti in pol pred koncem z zadetkom Nicka Foligne znižali in želeli izsiliti vsaj podaljšek.

Na tekmi v Detroitu je v ekipi Anaheima izstopal Andrew Cogliano, ki je v zadnji tretjini zadel kar dvakrat.