Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Šport LA

Kopitarjevi kralji izenačili

Piše: Radio Krka, STA

07.05.2013 07:42

Branilci Stanleyjevega pokala, moštvo LA Kings Anžeta Kopitarja, so v končnici hokejske lige NHL osvojili še drugo zmago ter se s tekmecem iz St. Louisa izenačili na 2:2 v zmagah.

Kralji so Blues odpravili s 4:3, med strelce se je prvič v letošnji konlnici vpisal tudi slovenski as Kopitar.

Kopitar je zadel v 48. minuti tekme za izenačenje na 3:3, za končno veselje navijačev pa je poskrbel Justin Williams 76 sekund kasneje za deveto zaporedno domačo zmago. Kralji so na domačem ledu nepremagani že vse od 23. marca.

Gostujoče moštvo si je že po petih minutah vodstva zagotovilo prednost z 2:0, vendar pa so domači z goloma Jeffa Carterja in Dustina Pennerja poskrbeli za izenačenje. T.J. Oshie je v drugi tretjini ukanil vratarja kraljev Jonathana Quicka za tretji gol gostov, a so se kralji vrnili in si, na krilih Kopitarja in Williamsa, priborili pomembno zmago v boju za nov naslov.

Peta tekma prvega kroga končnice bo v sredo v St. Louisu, šesta, ki bo že lahko ponudila odgovor o možnem potniku v naslednji krog, pa bo v petek v hramu ekipe iz mesta angelov, v Staples Centru.