Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Šport Los Angeles

Kopitarju zmaga in vstopnica za končnico

Piše: Radio Krka/STA

20.03.2016 08:43

Slovenski hokejski as Anže Kopitar si je skupaj z Los Angeles Kings ponoči z domačo zmago z 2:1 proti Boston Bruins kot prvi v zahodni konferenci ter po Washingtonu drugi v ligi zagotovil vstopnico za končnico severnoameriške hokejske lige NHL.

(Foto:FB)
Los Angeles je s četrto zaporedno zmago ohranil drugo mesto na Zahodu, čeprav ima dve točki manj od vodilnega Dallasa, pa imajo kralji s 44 zmagami, 22 porazi, petimi porazi po podaljšku na 71 tekmah že dovolj dobro statistiko za končnico prvenstva. Dallas ima dve točki več, a zato zmago manj, ob dveh odigranih tekmah več.

Los Angeles je s četrto zaporedno zmago utrdil vodstvo v tihomorski diviziji, prva izzivalca za vodilno mesto v pacifiški skupini Anaheim Ducks (87 točk) in San Jose Sharks (86 točk) zaostajata šest in sedem točk.
Kopitar, ki je bil z dvema zadetkoma mož odločitve pri zmagi nad New York Rangers, se proti Bostonu ni vpisal med strelce. Zato pa je s podajo sodeloval pri drugem zadetku kraljev za vodstvo 2:0. Hrušičan je v tej sezoni zbral že 24 golov, skupno jih ima v karieri v ligi NHL 242. Ob tem ima Gorenjec še 433 podaj in skupno 675 točk. Kopitar je v tej sezoni 24 golom, dodal 41 podaj ter zbral skupno 65 točk.

Kralji so povedli manj kot minuto pred koncem prvem tretjine z golom Tannerja Pearsona. Na začetku druge tretjine je bil za domače po Kopitarjevi podaji uspešen še Alec Martinez. Častni gol so gostje zadeli tri minute kasneje, zadel je Tyler Randell.

Los Angeles bo v noči na torek gostoval pri Nashville Predators.