Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Krka - Hopsi Polzela 109:83

05.10.2023 07:55

Košarkarji novomeške Krke so v 2. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 109:83 (22:29, 56:44, 84:66).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 200, sodnika Krejić (Kranj) in Rener (Koper) ter sodnica Mušič (Rogatec).
* Krka: Hamilton 15, Cerkvenik 13, Cousins 19 (2:2), Špan 5 (2:2), Edosomwan 10 (0:2), Bačvić 10 (10:10), Jurković 20 (5:7), Škedelj 9 (1:2), Plut 2, Radovanović 6.
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 15 (1:2), Glavan 8 (1:1), Robb 15 (4:5), Grušovnik 22 (6:9), Vasilić 9 (3:3), Beyers 4 (2:3), Dragan 2, Borišek 5 (3:3), Goltnik 3.
* Prosti meti: Krka 20:25, Hopsi Polzela 20:26.
* Met za 3 točke: Krka 9:22 (Cerkvenik 3, Jurković 3, Hamilton, Cousins, Špan), Hopsi Polzela 7:25 (Robb 3, Skipper-Brown 2, Goltnik, Glavan).
* Osebne napake: Krka 22, Hopsi Polzela 25.
* Pet osebnih napak: Skipper-Brown (36.), Vasilić (37.).

Novomeška zasedba je dosegla drugo zmago v državnem prvenstvu. Po visoki uvodni zmagi nad Šentjurjem s 111:55 je danes v svojem hramu zanesljivo ukanila še zasedbo s Polzele, ki je doživela drugi poraz.

Dolenjska zasedba je dobro odprla dvoboj v dvorani Leona Štuklja. Hitro je povedla s 14:7, v končnici uvodne četrtine pa zaigrala bledo in zmedeno ter štajerski dovolila, da ji je ušla na sedem točk (22:29).

Izbranci domačega trenerja Gašperja Okorna so bili v 13. minuti spet v rezultatski prednosti (32:31), po obdobju izenačene predstave pa so povsem zagospodarili v končnici prve polovice tekme in se na veliki odmor odpravili z lepo prednostjo 12 točk (56:44).

Drugi polčas je minil v absolutni prevladi domačih košarkarjev, ki so v vseh delih igre zasenčili Polzeljane. V 27. minuti so si po zabijanju Hamiltona priigrali že 22 točk naskoka (77:55) in jasno je bilo, da bosta točki ostali na Dolenjskem. Domača ekipa je največ vodila tik pred koncem tekme (107:79 in 109:81).

V dolenjski zasedbi je bil najbolj učinkovit Robert Jurković, ki je dosegel 20 točk, v štajerski pa je Matic Grušovnik 22 točkam dodal še osem skokov.

Zasedba iz Novega mesta se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila z ekipo ECE Triglav Kranj (11. oktober), ekipa s Polzele pa bo gostila Šentjur (13. oktober).