Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Krka nadigrala Šentjur

25.01.2022 07:22

Naši košarkarji Krke so naredili velik korak k zaključnemu turnirju Pokala Spar. V prvi četrtfinalni tekmi so doma premagali Šentjur s 106:77 (26:17, 16:17, 28:18, 36:25).

Pokal Spar, četrtfinale, 1. tekma, 24.1.
Krka – Šentjur 106:77 (26:17, 16:17, 28:18, 36:25)
Krka: French 8 (5 sk), Stergar 8 (5 sk), Stipčević 13 (3 sk, 11 as), Škedelj 9 (9 sk, 6 as), Thomas, Špan (2 as), Stavrov 7 (4 sk), Medved, Kosi 26 (9 sk), Lapornik M. 11 (4 sk), MAcura 24 (9 sk, 4 as), Klobučar.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Adonis Thomas in Hasahn French. Nekoliko bolje so začeli gostje, ki so vodili do konca šeste minute, potem pa so Krkaši dosegli 12 zaporednih točk in prvo četrtino dobili s 26:17. Krkaši so dosegli še prve štiri točke v drugi četrtini, potem pa so se gostje z delnim izidom 17:8 minuto pred koncem polčasa približali na štiri točke zaostanka (38:34). Krkaši so dosegli še zadnje štiri točke v prvem polčasu in po njem vodili z 42:38.

Drugi polčas so naši košarkarji odprli s trojkama Mihe Lapornika in Jana Kosija ter ponovno ušli na dvomestno prednost. Prednost je hitro naraščala in že ob koncu 28. minute je po košu Škedlja znašala 21 točk (70:49), po treh četrtinah pa je bilo 70:52. V zadnji četrtini so Krkaši dosegli kar 36 točk in na koncu prišli do visoke zmage.

Najboljši strelec: Jan Kosi 26
Največ skokov: Miha Škedelj, Jan Kosi in Jurij Macura 9
Največ asistenc: Rok Stipčević 11
Največ pridobljenih žog: Hasahn French, Rok Stipčević, Andrej Stavrov in Jan Kosi 1
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jan Kosi 32

Izjava po tekmi:
Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke fantom za zmago. Končal se je prvi polčas, naslednji teden nas čaka povratna tekma. Vmes imamo še dve tekmi. Ta tekma je za nami, nimamo kaj slaviti, jutri se že pripravljamo za sredino tekmo s Heliosom. Čestitke tudi Šentjurju za korektno igro.«

Povratna tekma v Šentjurju Krkaše čaka prihodnji ponedeljek, 31.1. Še prej jih čakata dve domači tekmi, v sredo, 26.1., ob 20.00 tekma Lige Nova KBM s Heliosom in v petek, 28.1., tekma AdmiralBet ABA lige s Partizanom (ob 17.00).