Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Krkaši do pomebne zmage v zadnjih sekundah

11.04.2024 08:28

Rokometaši Krke so v zaostali tekmi 21. kroga lige NLB v kaotični in srhljivi končnici pred svojimi zvestimi navijači premagali Riko Ribnico s 30:29 (15:16).

Izbranci trenerja Mirka Skoka so v napetem obračunu v končnici osvojili 12. zmago v sezoni in tretjo zapovrstjo. Z 28 osvojenimi točkami so se tako le še utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice in upajo, da tak položaj ohranijo tudi po koncu sezone. Do takrat jih čaka še pet tekem.

Ribničani po današnjem porazu, devetem v sezoni, ostajajo na sedmem mestu na razpredelnici (22 točk). Tudi gostje so po treh zaporednih porazih nato dvakrat zapored zmagali in tekmo pričakali v dobri formi, a se danes ni izšlo po njihovih načrtih.

Krkaši so dvoboj dobro odprli in povedli s 3:0 in 4:1. Počasi so se prebudili tudi Ribničani in v 18. minuti najprej izenačili na 7:7, po golu Uroša Knavsa pa povedli z golom prednosti. Sledil je izenačen dvoboj, nekajkrat so Ribničani imeli po en gol prednosti, tudi na glavni odmor so gostujoči rokometaši odnesli gol prednosti (16:15).Po odmoru so Ribničani hitro povišali na +3 (18:15).

Novomeščani so nato izenačili na 19:19 in v nadaljevanju je bil obračun spet povsem izenačen. Slabih deset minut pred koncem je bilo 24:24, pet minut pred iztekom časa pa 27:27. Z golom Brina Cimermana so Ribničani povedli z dvema goloma prednosti (29:27), a je Krka spet izenačila pri 29:29 z golom Tilna Kukmana, ki se je po poškodbi vrnil na igrišče in bil poleg najboljšega igralca tekme, vratarja Blaževiča eden ključnih mož za današnjo tesno zmago. Krkaši so nato 20 sekund pred koncem po minuti odmora zadeli za 30:29, natančen je bil Nace Zajc. Še zadnji napad je na voljo imela Ribnica, a jim ta ni prinesel zadetka in napet obračun se je končal z zmago Krke.

Pri Krki je bil s sedmimi goli najuspešnejši Veljko Stanojević, pri Ribnici je Knavs dosegel 12 zadetkov, petkrat je bil uspešen Leon Ljevar.

Že v soboto bodo Novomeščani gostovali pri Celju Pivovarni Laško, Ribničani pa bodo doma gostili Urbanscape Loko.

Izjave po tekmi

Tilen Kukman, igralec MRK KRKA: »Ta zmaga nam res veliko pomeni v boju za končno četrto mesto in vesel sem, da nam je uspelo, vendar nas do tja čaka še težka pot.«

Uroš Knavs, igralec RD Riko Ribnica: »Pričakovali smo težko tekmo, ki smo jo začeli slabo, a smo potem Krko ujeli in do zadnjih desetih sekund tekme držali vodstvo. Na koncu se nam ni izšlo, bilo pa je tudi nekaj športne sreče za domačine. Mi smo prikazali dobro partijo, a je Krka dobra in kakovostna ekipa. Če ne bi na koncu naredili nekaj napak, bi se zagotovo dveh točk veselili mi. Gremo naprej, še bo potrebno nabirati točke.«

Statistika

MRK Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Majstorović 5 (2), Muhič, L. Rašo 2, Vukić 3, Stanojević 7, D. Rašo 2, Zajc 2, Nikolić 3, Lavrič, Kukman 2, Matko, Horvat 3.

RD Riko Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj, Pogorelec, Planinšek 2, Gorenc, Žagar 4, Pirnat, Ljevar 5, Skol, Zbačnik, Cimerman 4, Đekić, Knavs 12 (2), Nosan 1, Hrastnik 1.

Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Riko Ribnica 2(2).

Izključitve: Krka 4, Riko Ribnica 18 minut.