Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport Novo mesto

Krkaši nadigrali ekipo Terme Olimia Podčetrtek

Piše: Radio Krka/STA

13.10.2016 05:18

Košarkarji Krke so v tekmi drugega kroga lige NKBM premagali Terme Olimia Podčetrtek z 88:69 (24:17, 49:30, 66:50).

Obe ekipi sta v prvem krogu državnega prvenstva zabeležili visoko zmago, Novomeščani so ugnali Olimpijo, Podčetrtčani pa Rogaško. Nocoj so se novih dveh točk in visoke zmage veselili krkaši, ki so Terme Olimia Podčetrtek premagali z 88:69.

Krka je pred domačimi gledalci hitro postavila stvari na svoje mesto. Podčetrtčani so se do osme minute še dobro kosali z Novomeščani, a je bilo že po prvih desetih minutah tekme 24:17. Domači so drugo četrtino odigrali še bolje, saj so jo dobili s 25:13, v zadnjih petih minutah prvega polčasa so tekmecem z delnim izidom 15:7 pobegnili na 49:30, prednost 19 točk pa je varovancem Dejana Mihevca omogočala mirnejše nadaljevanje.

Ekipe Borisa Zrinskija pa še ni vrgla puške v koruzo. Gosti so strnili vrste in začeli lov za tekmeci, minuto pred koncem tretje četrtine so se približali na 11 točk (50:61), Matej Rojc je s trojko 14 sekund pred zvokom sirene krkašem priigral 14 točk zaloge za preostanek tekme. V zadnji četrtini so domači nadzorovali potek tekme, tekmecem niso pustili, da bi se preveč približali.

Krko naslednja tekma DP čaka v sredo proti LTH Castings, Terme Olimie Podčetrtek pa v soboto proti Hopsom Polzeli.