Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Šport Noov mesto

Krkaši nadigrali Pinar Karsiyako

04.12.2012 13:18

Košarkarje Krke so v 5. krogu evropskega tekomovanja Eurochallenge pred domačimi gledalci po zanimivi in borbeni tekmi nadigrali vodilno ekipo v skupini Pinar Karsiyako iz Turčije. Krkaši so slavili z 80:74. Čez teden dni Krka v domači dvorani gosti ekipo Tofasa iz Burse v Turčiji.

KRKA - PINAR KARSIYAKA 80:74   (20:17,40:37,59:56)
Krkaši so tekmo začeli izredno odločno. Povedli so z 8:0 nato pa še s 14:2. V zadnjih treh minutah pa je igralcem Pinarja uspelo ujeti svoj ritem in prednost močno zmanjšati. Imeli pa so tudi obilico sreče, saj je prav v zadnji sekundi prve četrtine za tri točke zadel Thomas in Pinar približal na vsega tri točke zaostanka za Krko (20:17).

Igralci Pinarja so v uvodu druge četrtine uspeli izenačiti na 20:20. Po treh minute igre pa so gostje iz Turčije tudi povedli s 24:23. Na to je takoj odreagiral domači trener Aleksander Sekulič z minuto odmora. Že pred tema pa je z menjavami poskušal umiriti turški tempo. Karsyaka je prednost povečala na 6 točk. Po tem pa so Novomeščani ponovno vse postavili na svoje mesto in 4 minute pred koncem prvega polčasa povedli z 31:28. Tri minute pred koncem polčasa pa so Krkini košarkarji vodili za sedem točk. Turška klop je odreagirala z minuto odmora. Pinar se je v nadaljevanju ponovno povsem približal Krki. Minuto pred koncem druge četrtine so zaostajali le za točko (38:37). Do polčasa pa so prednost Krkaši le nekoliko povišali. Po prvem polčasu Krka vodi 40:37.

Košarkarji Pinar Kasiyake so v tretji četrtini poskušali s consko obrambo, kar se jim je le delno izšlo, v nadaljevanju pa tudi s pokrivanjem reko celega igrišča, kar je naše košarkarje precej zmedlo. Pinar Karsiyaka je v sedmi minuti tretje četrtine izenačila na 49:49. Minuto pred koncem tretjega dela tekme je bil rezultat še vedno izenačen 56:56. Do konca četrtine pa je Murič zadel koš za dve točki in imel še dodatni prosti met , ki ga je zadel. Krka je pred zadnjo četrtino vodila za tri točke, pri rezultatu 59:56.

V zadnji četrtini se je čutila nervoza tako na eni kot na drugi strani, posledično pa tudi več napak pri prenosu žoge. Krkaši so do polovice uspešno držali razliko treh do petih točk prednosti pred Karsiyako. Odlično je sodelovala celotna novomeška ekipa, do izraza pa je ponovno prišla mirna roka in borbenost Muriča. Z modro igro in dolgimi napadi v zadnjih minutah pa so Krkaši uspeli obdržati razliko in premagati favorizirano turško moštvo Pinar Kariyake. Krkaši so slavili z rezultatom 80:74. Največ točk za Krtko sta dosegla Lalič in Murič po 21. Pri Pinarju pa je bil s 24 točkami najnatančnejši Thomas.