Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Šport Šenčur

Krkaši nepremagljivi v Šenčurju

Piše: STA/R.K.

01.12.2021 21:12

Košarkarji Krke so v 9. krogu lige Nova KBM premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 94:72 (23:22, 51:40, 72:59).

Košarkarji Krke so dobili derbi 9. kroga lige Nova KBM. V gosteh so premagali vodilni Ggd Šenčur s 94:72 in so izkupičkom 7-1 ob Helios Suns najbolj učinkovita ekipa na razpredelnici.

Zgolj en poraz (proti ECE Triglav) so pred tekmo imeli tudi košarkarji z Gorenjske, ki pa se z izjemo uvodne četrtine niso mogli kosati z razpoloženimi gosti. Novomeščani so temelje za zmago postavili z delnim izidom 15:5 ob zaključku prvega polčasa, v nadaljevanju pa so suvereno držali razliko okoli desetih točk in vprašanje zmagovalca rešili pred končnico.

Najboljši strelec: Jakov Stipaničev 25
Največ skokov: Miha Škedelj 7

Največ asistenc: Luka Lapornik 7
Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević in Luka Lapornik 1
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jakov Stipaničev 25

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke fantom za zmago. Po desetdnevnemu premoru nisem vedel, kako bomo izgledali. Lahko rečem, da smo bili na momente dokaj solidni. Vidi se, da smo priključili Jureta Špana, ki dolgo časa ni igral. Razmišljal sem, da bi mu namenil nekaj več časa na parketu, a sem se po drugi strani bal, da bi prišlo ponovno do kakšne poškodbe. Mislim, da se je vklopil zelo solidno. Enako velja tudi za Adonisa Thomasa. Glede na to, da smo s postavo spet na začetku, nas čaka še veliko dela, da bomo skoz celo tekmo kontinuirano igrali dobro, zbrano in izvajali dogovorjeno. Jutri se že začnemo pripravljati na sobotno gostovanje pri FMP-ju.«

Krkaši imajo v Ligi Nova KBM sedem zmag in en poraz, v prihodnjem tednu pa jih čakata dve tekmi. V torek, 7.  decembra, bodo gostil Hopse, v četrtek, 9. decembra pa bodo gostovali pri Zlatorogu. Že v soboto, 4. decembra, pa jih čaka težko gostovanje v AdmiralBet ABA ligi pri FMP-ju v Beogradu.