crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Krkaši so premagali kranjski Triglav

14.12.2023 09:09

Naši košarkarji so v 12. krogu Lige Nova KBM doma premagali kranjski Triglav s 86-60 (29-10, 18-15, 21-18, 18-17) in z 10 zmagami in dvema porazoma ostajajo vodilno moštvo na lestvici.

V 12. krogu Lige NKBM je ekipa Krke zlahka premagala ECE Triglav Kranj s rezultatom 86:60. Krkaši so tekmo nadzorovali od začetka do konca, zlasti v prvi četrtini, kjer so si s prednostjo 19 točk že zagotovili udobno vodstvo. Kljub nekoliko bližjemu rezultatu v drugem polčasu so Krkaši zanesljivo zadržali prednost in prišli do nove prepričljive zmage.

Najboljši igralec tekme je bil Robert Jurković, ki je prispeval 20 točk, 8 skokov in indeks učinkovitosti 28. Niko Bačvić je zabeležil 11 asistenc, Miha Cerkvenik pa je prispeval 2 pridobljeni žogi.

Po tekmi je trener Krke, Gašper Okorn, izrazil zadovoljstvo nad pristopom njegove ekipe in rutinsko izvedbo tekme. Krkaše zdaj čakajo dve zaporedni tekmi v ljubljanskem Tivoliju, najprej v soboto, 16. decembra, proti Cedeviti Olimpiji v okviru ABA lige, nato pa v sredo, 20. decembra, proti Iliriji v ligi Nova KBM.