Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Krkaši v Velenju niso blesteli

20.11.2023 07:36

V velenjski Rdeči dvorani se je v soboto odvijal derbi 10. kroga v Ligi NLB, kjer sta se srečali ekipi, ki sodita v sam vrh slovenskega klubskega rokometa. Tretjeuvrščena ekipa Gorenja je po izjemni predstavi na koncu na kolena spravila novomeško Krko, ki je v državnem prvenstvu zabeležila tretji poraz, a še vedno ostaja v zgornjem delu razpredelnice. Tekma se je končala z zasluženo zmago Gorenja, bilo je 31:20 (14:4).

Rokometaši Krke so srečanje odprli slabše od pričakovanj. Svoj prvi zadetek so zadeli šele v 7. minuti po golu Gašperja Horvata, do polčasa pa po desetminutnem strelskem mrku dodali še tri, na glavni odmor pa odšli z desetimi zadetki zaostanka (14:4). Gostitelji so namreč po rezultatu 7:3 naredili delni izzid 6-0, tik pred iztekom sirene pa je četrti gol za Krko dosegel Jernej Avsec. Novomeščanom je veliko preglavic v prvem polčasu povzročala igra v napadu, ki so jo v drugem delu sicer izboljšali, a ne dovolj, da bi zaostanek in vtis iz prvega dela bistveno popravili. Velenjčani so tudi v nadaljevanju ohranjali visoko prednost dvanajstih zadetkov, na koncu pa vpisali osmo zmago v sezoni.
Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Tarik Velić s sedmimi in Tarik Mlivić s šestimi goli, vratar Matevž Skok pa je ubranil 12 strelov. Pri Krki sta Leon in Dino Rašo dosegla po tri zadetke.
Izjave po tekmi:
Matevž Skok, vratar RK Gorenje Velenje:˝V tekmo smo vstopili fantastično, tako kot moramo in tako kot smo se dogovorili. Vedeli smo, da je ekipa Krke zelo nevarna iz vseh položajev in da so zelo čvrsti v obrambi. Danes smo odigrali zelo resno, obramba je bila na vrhunskem nivoju in posledično je tudi meni steklo. Vesel sem, da smo rutinirano slavili in da so priložnost za igro dobili vsi igralci. Sedaj pa so naše misli usmerjene v naslednjo evropsko tekmo.˝
Leon Rašo, igralec MRK Krka ˝V prvem polčasu smo odigrali zelo slabo. Težave smo imeli z relaizacijo in nismo izkoristili obramb naših vratarjev. Velenjčani so do konca prvega polčasa uspeli narediti takšno razliko, da jih nismo mogli ujeti.˝

Statistika: RK GORENJE VELENJE: Skok (12 obramb), Verboten (1 obramba), Taletović, Haseljić 1, Pipp, Pajt 2, Velić 7, Maričić 1, Drobež 1, Sokolič 4, Verdinek, Šiško 3, Tajnik 1, Slatinek Jovičič 4, Mlivić 6, Predović 1,
MRK KRKA: Rauh (2 obrambi), Blaževič (7 obramb), Bradeško 1, Avsec 2, Majstorović 1, Muhič 2, Rašo 3 (1), Vukić 2, Stanojević 2, Zajc, Nikolić 1, Lavrič, Kukman 2, Matko, Rašo 3, Horvat 1,
Sedemmetrovke: RK GORENJE VELENJE 2 (0), MRK KRKA 3 (1)
Izključitve: RK GORENJE VELENJE 14 minut, MRK KRKA 4 minut
Varovanci trenerja Mirka Skoka bodo naslednjo tekmo državnega prvenstva odigrali v sredo, 6. decembra v domači dvorani Marof, ko bodo gostili Dobovo, danes teden pa se podajajo v Belgijo, kjer se bodo na tekmi 3. kroga EHF CUP pomerili z ekipo HC VISE BM. Tekma bo v nedeljo, 26. novembra.