masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Nika Bajc na svetovnem veteranskem prvenstvu v plavanju do kompleta kolajn

04.03.2024 09:29

V Dohi je med 26. februarjem in 3. marcem potekalo svetovno prvenstvo v plavanju za veterane, katerega se je udeležila tudi krčanka Nika Bajc.

Prvi nastop je bil 200 hrbtno, kjer je le za las zgrešila stopničke in bila četrta. Drugi dan je odplavala 100 hrbtno in bila zopet odlična, zasedla je peto mesto.

Tretji dan je v šprinterski disciplini, 50 metrov prosto priplavala do devetega mesta. Četrti dan pa je začela nabirati kolajne. V štafeti 4x50 prosto, skupaj z soplavalkami (Smiljano, Ano in Tino, vse ŠD RIBA) so dekleta postala svetovne podprvakinje. Nadaljevale so z štafeto 4x50 mešano, kjer je Nika plavala hrbtno in postale svetovne prvakinje.

Za piko na i pa je Nika naslednji dan odplavala 50 hrbtno in osvojila še tretjo kolajno, tokrat bronasto.