Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Novomeščani priznali poraz

09.11.2023 07:40

Odbojkarji Krke so sinoči odigrali 7. krog državnega prvenstva. Na gostovanju v Murski Soboti so se pomerili z ekipo Panvite Pomgrad. Novomeščani so sicer ponudili dober odpor, a zmaga s 3:0 (17, 21, 24) je vseeno ostala doma.

Zelena dvorana Puconci, gledalcev 100, sodnici: Sanja Miklošič, Mojca Tovornik (obe Maribor).

PANVITA POMGRAD: Rajnar , Doda 13, Šormaz 15, Drvarič 2, Vrabl, Suhadolnik 4, Horvat, Legen, Bedrač 3, Mirković 16, Novak (libero). Trener: Dejan Fujs.

KRKA: Medved, Erpič G. 3, Kocjančič, Kosmina 17, Bregar 6, Verdinek (libero), Kožar , Pulko 2, Erpič U. 5, Lindič 1, Kern, Rojnik 11, Jakše (libero). Trener: Jernej Rojc.

Začetek tekme je ponudil dokaj izenačeno predstavo obeh moštev, vse do osme točke, ko so domači po uspešnem napadu Dode in dveh uspešnih blokih Šormaza pobegnili Krki za tri točke na 12:9. Gostujoči trener Rojc je tako zahteval minuto odmora. A se domači odbojkarji niso zmedli in še naprej z dobrimi servisi Suhadolnika ter napadi Šormaza in Dode, držali prednost 4-5 točk. V končnici prvega seta so bili uspešni tako Šormaz, Doda in Mirković, ter po bloku Bedrača končali niz z izidom 25:17.

Drugi set je bil podoben prvemu, ko so do nekje sredine seta obe ekipi držali minimalno razliko. Nato so domači odbojkarji Panvite Pomgrada vzeli vajeti v svoje roke in predvsem po danes razigranih Šormaza, Dode, Suhadolnika ter Mirkovića mirno pripeljali set do zmage 25:21.

V tretjem setu so po spet izenačenem začetku gostujoči odbojkarji nudili malo več odpora in predvsem po zaslugi Kosmine v končnici dihali za ovratnik domačim. Odbojkarji Krke so želeli osvojiti v Puconcih vsaj en niz a jim po dveh zaporednih točkah Mirkovića to ni uspelo.