Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Šport Novo mesto

Novomeški košarkarji presenetljivo izgubili

Piše: STA

01.02.2019 08:23

Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Nova KBM presenetljivo izgubili proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi s 77:85 (17:16, 31:42, 51:63).

Krkaši so v boju za vrh razpredelnice gostili ekipo Šenčurja in bili favoriti dvoboja. Tak je bil tudi uvod v tekmo, kjer so domači v uvodu hitro povedli z 12:4 in napovedali 12. zmago v 16. nastopu v domačem prvenstvu.

Z gladko zmago domače ekipe pa se niso strinjali Gorenjci, ki so že pred koncem prve četrtine gostitelje ujeli in nato do menjave strani prednost tudi povečali. Marko Popadić, Ramo Rizvić in Dino Murić so še naprej pridno polnili koš Krke in razlika je narasla celo na 31:45 in nekaj kasneje na 38:45.

V zadnji del se je Krka podala z zaostankom -11. Dino Cinac s sedmimi zaporednimi točkami in koš Žige Fifolta pa sta v zadnjem delu vrnila upe Krki, ki se je najprej približala na -4, Cinac pa je dobrih pet minut pred koncem znižal celo na 65:67. V nasprotju z željami domačih navijačev pa Krka ni zmogla preobrata. Predvsem Murić in Popadić sta bila najbolj zaslužna za izid 59:69 in nekaj kasneje za 71:80. Krka se je nato še enkrat približala na štiri točke, zmagovalca pa je odločil Popadić, ki je najprej zadel trojko, nato pa 39 sekund pred koncem še prosta meta za vodstvo Gorenjcev z devetimi točkami.

Najučinkovitejši pri Krki je bil s 15 točkami Cinac, za Šenčur jih je Popadić dosegel 22, Rizvić 21 in Murić 18, ki je temu dodal še 10 skokov.

Simon Petrov, trener Krke: "Čestitke Šenčurju za zasluženo zmago. Bili so dovolj suvereni, mi pa nismo bili pravi."

Konstantin Subotić, trener Šenčurja: "Zavedali smo se, da gre za težko gostovanje in da je Krka zelo dobro moštvo. Od pete minut dalje, ko smo prebili začetno tremo, smo dobro nadzirali žogo, kar je bil tudi glavni cilj pred tekmo. Prikazali smo veliko odločnosti, zmaga pa je nagrada za moštveno igro. Čestitke mojim fantom in gremo naprej."

Krko že sredi tedna čaka zaostala tekma 13. kroga na Polzeli, konec tedna pa gostovanje v Rogaški. Šenčur bo konec tedna doma gostil Hopse.