Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Šport Novo mesto

Piše: STA

08.03.2020 20:28

V Športni dvorani Marof, so v 21. krogu 1. NLB lige, rokometaši novomeške Krke, danes premagali Urbanscape Loko z 28:28 (12:13) in obdržali možnosti v boju za šesto mesto na razpredelnici, ki vodi v ligo za prvaka.

mrk-krka, mrk-krka---urbanscape-loka
Rokometaši novomeške Krke so premagali Urbanscape Loko

* Dvorana Marof, gledalcev 80, sodnika: Lah in Sok.
* Krka: Bevec 2, Avsec, Pršina 6, Hvastija 2, Irman 3, Jakše 5 (1), Plut, Klemenčič, Rašo 1, Batagelj, Brajer, Kukman 2, Windischer, Matko, Kete 7 (1), Urbič.
* Urbanscabe Loka: Gartner, Dolenc 1 (1), Grojzdek 2, Jamnik 7 (2), M. Jesenko 3, Juričan, Mali, Jeseničnik, Pipp 5, A. Jesenko 3, Pokorn 4, Božnar, Klemenčič, Strehar, Šilc, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Krka 3 (2), Urbanscape Loka 5 (3).
* Izključitve: Krka 10 minut, Urbanscape Loka 10.
* Rdeči karton: Matko (30.), Jakše (54.); Atanasov (35.).

V dvoboju sosedov na prvenstveni razpredelnici so Novomeščani lovili novo zmago, s katero bi Škofjeločanom dokončno ušli na razpredelnici na šest točk in priključek k šestouvrščenemu Ormožu, ter se v zadnjem krogu prvega dela tekmovanja borili za ligo za prvaka.

V tesni tekmi sta ekipi začeli z vzponi in padci na obeh straneh. Dolenjci so začeli poletno, povedli s 4:1, nato pa v vsega treh minutah prejeli pet golov in zaostajali. Nato so vnovič večji del vodili gostitelji, v končnici pa so bili spretnejši gostje z Gorenjske in na odmor odšli z golom prednosti. Domači pa so po grobem prekršku ostali še brez Klemna Matka, ki je dobil rdeči karton.

Ekipi sta bili poravnani vse do 45. minute, ko so domači vodili z 21:20, pa čeprav so gostje ostali brez Aleksandra Atanasova, ki je ob tretji izključitvi "videl" rdeči karton. Kristijan Pršina in Jan Bevec pa sta nato poskrbela za vodstvo Krke s 23:20 in gostje prednosti niso več izničili. Najbližje so bili v 54. minuti, ko so znižali na 26:25.

Pri Krki je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Andraž Kete, na nasprotni strani je prav toliko golov dosegel Grega Jamnik.

Rokometaše Škofje Loke že v sredo čaka zaostala tekma 15. kroga proti Ormožu, Krkaše pa gostovanje v pokalu v Ljubljani. Konec tedna bo Krka v zadnjem krogu rednega dela gostovala v Ribnici, Škofjeločani pa bodo gostili Mariborčane.