Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Šport

O polfinalu bo odločala tretja tekma v Novem mestu

Piše: R.K.

15.05.2023 10:02

Košarkarji Krke so v drugi tekmi četrtfinala končnice Lige Nova KBM v gosteh izgubili s Termami Olimia Podčetrtek s (11:30, 24:17, 20:27, 26:18). Tretja, odločilna tekma bo v torek, 16. maja, ob 20. uri v Novem mestu.

Liga NKBM, četrtfinale, 2. tekma, 14.5.

Terme Olimia Podčetrtek – Krka 92:81 (30:11, 17:24, 27:20, 18:26)

Krka: Stergar 4 (1 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 14 (4 sk), Stipčević 12 (7 sk, 7 as, 4 prid.ž.), Stavrov 2 (1 sk, 2 as), Vucić 13 (5 sk, 1 as), Jurković 11 (3 sk, 2 as, 1 prid.ž.), Špan 11 (1 sk, 5 as), Plut, Bobnar.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Andrej Stavrov, Leon Stergar, Radosav Spasojević in Mate Vucić. Povedli so z 1:0 in 3:2, potem pa so začeli domači z odličnim metom z razdalje. Z osmimi zaporednimi točkami so po dobrih dveh minutah vodili z 10:3, po trojki Kosića pa so v 7. minuti povedli z dvomestno prednostjo (21:11). Do konca prve četrtine so dosegli še devet zaporednih točk in po njej vodili s 30:11. Domači so v tem delu za igre za tri metali 6:9, Krkaši pa iz osmih poskusov niso zadeli, svojo prvo trojko pa so dosegli šele v 11 poskusu ob koncu 12. minute. Krkaši so nato le nekoliko bolje zaigrali v obrambi in začeli loviti domače, do konca polčasa pa so se približali na 12 točk zaostanka (35:47).

Domači so bolje odprli tudi tretjo četrtino in po trojki Kosića v 23. minuti ponovno prišli do vodstva za 19 točk (70:51), takšno prednost pa so imeli tudi po koncu tretje četrtine (74:55). Sredi zadnje četrtine so Krkaši uspeli priti na 11 točk zaostanka (67:78), v 39. minuti pa na 7 točk (79:86), a so domači z dvema trojkama poskrbeli za miren konec tekme.

Izjava po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Podčetrtku za zasluženo zmago. Bili so boljši skozi celo tekmo. Mi smo sramotno odprli tekmo s prvo četrtino, kasneje pa se kljub trudu nismo uspeli več vrniti. Domači so v vsakem trenutku imeli pravi odgovor, imeli so odličen strelski večer, igrali so lepo in zasluženo slavili. V torek bomo odločali o tem, kdo bo šel v polfinale.«