Šport Šentjur

Osma zmaga Krke

23.04.2013 21:37

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Telemach za prvaka premagali Tajfun z 92:79.

Košarkarji Krke so zabeležili osmo zmago v ligi Telemach za prvaka, tako da so le še zmago oddaljeni od prvega mesta po rednem delu in prednosti domačega igrišča v končnici. Cilj lahko dosežejo že v petek, ko bodo v dvorani Leona Štuklja gostili zasedbo Zlatoroga.

Prva četrtina je pripadla gostiteljem, večina nadaljevanja pa je bila v znamenju državnih prvakov iz Novega mesta, ki so vztrajno in zanesljivo gradili prednost, čeprav jim je Tajfun vseskozi sledil in dihal za ovratnik. Tekma se je dokončno prelomila v zadnji četrtini, ko je Krka od rezultata 73:77 pobegnila na 73:85.

Tajfun tako ni mogel konkurirati niti z 12 trojkami ali razpoloženima Mladenom Primorcem (20 točk) in Stankom Sebičem (18), saj je imela Krka več natančnih igralcev - pet jih je imelo dvomestno število točk, hkrati pa izkušnje in mirno glavo v odločilnih trenutkih.

Krka bo po Zlatorogu gostovala v Stožicah pri Unionu Olimpiji, Tajfun pa se bo srečal še s Heliosom in Mariborom.