Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Šport Hinterstoder

Pinturaultu veleslalomski dvojček zmag v Hinterstodru, Kranjec 28.

28.02.2016 13:48

Francoz Alexis Pinturault je zmagovalec osmega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Hinterstodru. Pinturault je slavil že na petkovem veleslalomu. Edini slovenski finalist Žan Kranjec je po ponesrečeni drugi vožnji zasedel končno 28. mesto.

(Foto: Gepa)
Pinturault je vodil že po prvi vožnji ter je v finalu ubranil vodstvo za še peto zmago v tej sezoni. Po četrtem mestu na prvi progi je na drugi progi odlično nastopil Avstrijec Marcel Hirscher za nove stopničke, zaostal je 1,14 sekunde. Drugi je bil tudi na petkovem veleslalomu. Tretje mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen (+1,26), ki je bil tretji tudi po prvi vožnji.

V finalu je znova kot edini Slovenec nastopil Kranjec, ki pa ni izkoristil dobrega izhodišča, po prvi vožnji je bil 23., v finalu pa je izgubil pet mest za končno 28. mesto (+4,81).

Moška karavana se bo preselila v Slovenijo, kjer bo ob koncu tedna, od 4. do 6. marca na sporedu še 55. pokal Vitranc v Kranjski Gori, s trojnim tekmovalnim sporedom, dvema veleslalomoma in slalomom.

Hirscher se je še približal rekordnemu petemu velikemu kristalnemu globusu za končno zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala. Salzburžan ima vsega skupšaj 1365 točk, prvi izzivalec Kristoffersen zaostaja 283 točk. V posebnem veleslalomskem seštevku ima vodilni Hirscher (561) 131 točk prednosti pred drugim Pinturaultom (430).