Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Šport Trebnje

Poraz trebanjskega Trima

Piše: Radio Krka/STA

15.10.2016 20:52

Rokometaši trebanjskega Trima so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige izgubili proti mariborskemu Braniku 24:27 (10:11).

Mariborčani so prvič zaigrali pod vodstvom nekdanjega reprezentanta Sebastjana Soviča, ki je takoj prišel do zmage. Na zahtevnem gostovanju v Trebnjem so Štajerci prekinili niz dveh tekem, ko so ostali praznih rok.

Trimo je takoj pokazal, da bo Mariboru pripravil težko delo. V 13. minuti je povedel s tremi goli, v 17. s petimi, a je do 26. minute vse zapravil, ko ga je Maribor ujel. Gosti so v 28. minuti povedli z 10:9, z enim golom prednosti pa so tudi odšli na odmor. Na začetku drugega polčasa so Sovičevi varovanci prvič na tekmi povedli s +2, a so jih Trebanjci ujeli.

Sledile so minute, podobni šahovski partiji. Ekipi sta izmenično dosegali gole, med 53. in 55. minuto pa sta z dvema goloma Matic Verdinek in z enim Andraž Velkavrh Štajerce iz zaostanka 21:22 popeljala do prednosti 24:22. Na koncu se je izkazalo, da je bil to odločilen trenutek tekme, saj domačini niso več našli poti do priključka.

Prvi strelec tekme je bil Miloš Djurdjević, ki je zadel desetkrat.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 21. oktobra, gostila Istrabenz Pline Izolo, trebanjska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.