Alya 2 Njena.si

Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

Premagali Triglav

17.04.2024 08:59

Košarkarji Krkeso v 25. krogu Lige Nova KBM doma premagali Triglav iz Kranja z 80-64 (17-22, 19-10, 20-19, 24-13). Z 21 zmagami in štirimi poraz dva kroga pred koncem ostajajo na vrhu lestvice.

Liga NKBM, 25. krog, 16.4.

Krka – ECE Triglav 80:64 (17:22, 19:10, 20:19, 24:13)

Krka: Planinić 7 (3 sk), Hamilton 4 (8 sk), Stergar 12 (5 sk, 3 as), Bobnar, Bačvić 7 (3 as), Cerkvenik 18 (7 sk), Hostnik, Jurković 8 (6 sk), Špan 14 (6 as), Škedelj 10 (4 sk).

Krkaši so začeli v peterki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Jairus Hamilton in Darko Planinić. Gostje so imeli na začetku tekme dvakrat pet točk prednosti (8-3) in 14-9. Krkaši so na začetku 10. minute povedli s 17-16, potem pa so gostje po šestih zaporednih točkah prvo četrtino dobili z 22-17. Krkaši so Kranjčane lovili prvo polovico druge četrtine, po trojki Bačvića v 16. minuti pa so ponovno povedli (29-27). Ob polčasu so vodili z 36-32.

Tudi v tretji četrtini so se Kranjčani dobro upirali in našim košarkarjem nikakor ni uspelo povečati prednosti. Gostje so po trojkah Urbiha in Čabrila v 29. minuti celo znova povedli (51-50), Špan pa je z dvema zaporednima zadetim trojkama poskrbel, da so Krkaši pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 56-51. Zadnjo četrtino so Krkaši odprli z delnim izidom 6-0 in prvič prišli do dvomestne prednosti, ki jo niso več izpustili iz rok.

• Najboljši strelec: Miha Cerkvenik 18
  • Največ skokov: Jairus Hamilton 8
  • Največ asistenc: Jan Špan 6
  • Največ pridobljenih žog: Jairus Hamilton, Miha Cerkvenik in Robert Jurković 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Cerkvenik 19

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Ta zmaga je bila nekakšen higienski minimum. Bal sem se te tekme, saj smo imeli kar nekaj časa brez tekme, vmes pa smo si vzeli tudi nekaj prostih dni. Zadnje štiri dni smo sicer kar dobro trenirali. Pričakoval sem, da se bi lahko mučili, da bo nekakšno matranje. Na koncu smo pokazali nek minimum, tekmo odpeljali na neko varno razliko in tekmo zaključili. Vse ostalo bo šlo v pozabo.«

Krkaše predzadnja tekma v rednem delu Lige Nova KBM čaka v ponedeljek, 22.4., ko bodo gostovali pri Hopsih na Polzeli.

Finalni turnir v Novem mestu

Novo mesto bo od četrtka, 18.4., do nedelje, 21.4., gostilo finalni turnir tekmovanja mladih U16. Organizator turnirja je naš košarkarski klub, na tekmovanju pa bo igrala naša selekcija U16 Krka beli. Naši fantje so redni del sklenili na 2. mestu, v četrtfinalu pa jih v četrtek, 18.4., čaka ekipa KD Ježice.

Vstop bo prost.

Krka bo nastopila v postavi Timotej Balažić, Timotej Mirtič, Anže Cesar, Urban Grgić, Bor Ogorevc, Janž Progar Brinjevec, Marko Špoljar, Nejc Šuštarič, Izak Testen, Jaka Zrilič Ferbežar, Jazon Krošelj, Lukas Vinkler.

Finalni turnir U16, četrtfinale:

18.4.

Janče Ljubljana A – Kansai Helios Domžale A (17.00)

Krka beli – Ježica A (19.15)

19.4.

Ljubljana A – Zlatorog Thermana Laško (17.00)

Cedevita Olimpija – Ipros Vrhnika A (19.15)

Izjavi pred turnirjem

Timotej Balažić, kapetan: „V imenu cele ekipe se veselim finalnega turnirja na domačem parketu, ki smo si ga prislužili z dobro igro skozi celotno sezono. Zdaj pa nas čaka najpomembnejša tekma sezone proti Ježici, kjer se bomo borili do zadnje sekunde, da bo zmaga v naših rokah. Srečno pa tudi vsem drugim ekipam."

Leon Stipaničev, trener: „Čaka nas zaključek tekmovanja U16, ki smo ga v sezoni 2023/24 igrali v spremenjenem sistemu tekmovanja. Tretji del tekmovanja, v katerem so se igrale izločilne tekme za uvrstitev na finalni turnir, je pokazal, da nas na zaključnem turnirju čakajo zelo izenačene in kakovostne tekme. Za mene kot trenerja mlajših kategorij je vedno primarni cilj individualni in igralski razvoj mladega igralca, in ne samo rezultat. Zahvalil bi se upravi KK Krka za organizacijo turnirja in vso podporo v delu z mladimi igralci. Zahvala gre tudi vsem trenerjem mlajših kategorij naše košarkarske družine. Vsem v Novem mestu izrekamo dobrodošlico, vsem želimo prijetno počutje in dobre igre. Naj zmaga košarka."