Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Proti Iliriji do enajste zmage

19.12.2022 07:41

Košarkarji Krke so še vedno brez poraza v letošnji sezoni. V 11. krogu Lige Nova KBM so v Ljubljani premagali Ilirijo s 81:75 (28:21, 19:20, 17:17, 17:17) in ostajajo na vrhu lestvice.

Liga NKBM, 11. krog, 16.12.

Ilirija – Krka 75:81 (21:28, 20:19, 17:17, 17:17)

Krka: Stergar 10 (5 sk, 3 as), Cerkvenik 4 (1 sk, 2 as), Stipčević 17 (6 sk, 7 as), Stavrov 5 (2 sk, 2 as), Vucić 12 (8 sk, 1 as), Jurkovič 2 (4 sk), Spasojević 22 (5 sk, 2 as), Škedelj 6 (4 sk), Macura 3 (3 sk).

Krkaši, ki so tokrat bili brez obolelega Jana Špana, so tekmo začeli v petorki Rok Stipčević, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Radosav Spasojević in Mate Vucić. Domači so zadeli prvo trojko, potem pa so Krkaši dosegli osem zaporednih točk za 8:3. Do konca prve četrtine so prišli do prednosti sedmih točk (28:21). Domači so dosegli prvih šest točk v drugi četrtini, potem pa so Krkaši z delnim izidom 14:2 do sredine druge četrtine prišli prvič do dvomestne prednost (42:29). Ljubljančani so jim vrnili z delnim izidom 12-1 in ob koncu 19. minute bili le na košu zaostanka (43:41). Ob polčasu je bilo 47:41.

Drugi polčas so bolje odprli naši košarkarji, ki so si sredi 24. minute priborili prednost 13 točk (60:47), potem se jim je ustavilo v napadu, saj so do konca četrtine dali le še dva koša. Domači so to izkoristili in so ob koncu tretje četrtine ponovno zaostajali le za šest točk (64:58), ob koncu 34. minute pa le še za točko (66:65). Krkaši so jim v dveh minuta ušli na šest točk prednosti (71:65), a so Ljubljančani sredi predzadnje minute še enkrat prišli na točko zaostanka (74:73). Krkaši so se nato le zbrali in s sedmimi zaporednimi točkami odločili zmagovalca.

V dresu gostov se je s 16 točkami izkazal Jaka Klobučar, ki je v Ilirijo posojen iz KK Krka.

• Najboljši strelec: Radosav Spasojević 22
  • Največ skokov: Mate Vucić 8
  • Največ asistenc: Rok Stipčević 7
  • Največ pridobljenih žog: Leon Stergar, Mate Vucić in Miha Škedelj 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Radosav Spasojević 24

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Iliriji za dobro tekmo. Igrali so res borbeno in zelo dobro v obrambi. Mi smo le v nekaterih delih tekme pokazali predstave iz letošnje sezone, ostalo pa je bilo zelo slabo. Nekateri igralci so zelo slabo oddelali, a mogoče je to tudi dobro pred odhodom na turnir 2. ABA lige. Dobili smo opozorilo, na tak način to ne gre. Sem zelo nezadovoljen z videnim, vse kar bo ostalo pa je ta zmaga.«

Krkaši imajo po 11. krogih Lige Nova KBM 11 zmag, naslednjo tekmo pa bodo odigrali v sredo, 28. 12., ko bodo gostovali pri Šenčurju GGD. Prihodnji teden pa jih čakata dve tekmi na turnirju 2. ABA lige na Zlatiboru, in sicer v ponedeljek s Širokim in v četrtek z Vrijednosnicam Osijekom.