Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Šport Pragersko

Rajmond Debevec zablestel na Pragerskem

Piše: Radio Krka/sta

28.06.2015 13:38

Najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec je na odprtem turnirju na Pragerskem zablestel v polnem sijaju in v disciplini malokalibrska puška leže s 628,9 kroga postavil nov državni rekord. Debevec je doslej najboljšo znamko Roberta Markoje iz lanskega leta izboljšal za 2,5 kroga.

Debevec je na strelišču SC Gaj pri Pragerskem, ki bo čez dobre tri tedne gostil evropsko prvenstvo z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico, v prvi seriji zadel 104,3, v drugi 105,2, v tretji 105,2, v četrti 104,6, v peti 104,9 in v šesti seriji 104,7.

Na ženski tekmi z MK puško leže je bila od Slovenk najboljša Renata Oražem, ki je s 612,2 kroga zasedla drugo mesto. Za njo so se uvrstile Petra Vernik (609,3), Urška Kuharič (607,6) in Živa Dvoršak (606,1), premočno je slavila Hrvatica Sandra Pavlic (618,6).

Kevin Venta je na tekmi z malokalibrsko pištolo s 549 krogi zasedel drugo mesto, dva kroga več je nastreljal Hrvat Željko Posavec. Tretjeuvrščeni Blaž Kunšek je zadel 547, četrtouvrščeni Boštjan Simonič pa 542 kroga.