Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Ribnica

Ribniški pravljični rokometni večer

01.05.2016 09:26

Samozavestni rokometaši Riko Ribnice so po veliki točki proti branilcu naslova Celju Pivovarni Laško sredi tedna, sinoči v tekmi drugega kroga končnice državnega prvenstva pošteno zagodli tudi tretje uvrščenemu Maribor Braniku.

Viole so suhorobarji premagali kar z devetimi zadetki razlike, 28:19, v polčasu so vodili z zadetkom manj, 16:8. »Naposled smo prekinili serijo tesnih izidov z Mariborčani, v igri, ki je bila prava poslastica za gledalce, » ni skrival zadovoljstva ribniški kapetan Blaž Nosan. Soigralci so že na začetku stisnili obroč okrog mariborske obrambe in po desetih minutah vodili s 5:0, gostje pa so prvi zadetek dosegli šele v 12. minuti.

Takrat je že bilo nakazano v katero smer bo šel potek dogodkov, Štajerci do polčasa, kljub pogostimi menjavami igralcev, se niso uspeli pobrati. Bo osem zadetkov dovolj za domače mirno nadaljevanje? Mariborčani so drugi polčas odprli s tremi zadetki zaostanka, a bili daleč od morebitnega preobrata. Uglašen domači stroj z velemojstrom Patrikom Labanom in nebeškim skakalcem Janom Grebencem, je do konca neusmiljeno polnil mrežo potrtih gostov, za nameček je zadetek za najvišjo razliko v zadnji sekundi zabil krožni napadalec Blaž Fink.
V zmagovalni ekipi je Leban dosegel devet, Grebenc sedem zadetkov, pri gostih Hrastnik sedem in Sok 5.