Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Rokometaši Krke klonili pred domačim občinstvom

23.04.2016 20:06

Rokometaši Krke so v 26., zadnjem krogu rednega dela 1. NLB Leasing lige izgubili proti velenjskemu Gorenju s 26:31 (11:18).

Športna dvorana Marof, gledalcev 300, sodnici: Kostecki-Radić in Crnojević (obe Hrvaška).
* Krka: Baznik, L. Rašo 4, Jurečič 2, Lavrič 2, Okleščen 4, Pršina, Irman 3, Nunčič, Jakše, Udovč, Jančar, Kovačič 3, D. Rašo, Orlič 2, Adamčič 5, Klobčar 1.
* Gorenje: Cehte 3, Medved 2, S. Burić 2, Ovniček, B. Burić, Tajnik, Szyba 3, Skube 5, Golčar 2, Šoštarič 7 (1), Kleč 4, Mazej, Zaponšek, Ratajec 2, Nosan 1.
* Sedemmetrovke: Krka 1 (0), Gorenje 2 (1).
* Izključitve: Krka 6, Gorenje 6 minut.
* Rdeči karton: /.

Krka je imela priložnost, da si z zmago proti Gorenju zagotovi mesta, ki vodijo v ligo za prvaka. Toda od nje je bila danes precej oddaljena proti favoriziranemu Gorenju. Tako je usoda Novomeščanov - ali bodo nadaljevali ali končali sezono - še v zraku, saj jo lahko na šestem mestu prehiti Urbanscape Loka, ki pozneje gosti zadnjeuvrščeno Sevnico.

Velenjčani, ki so si že pred časom zagotovili ligo za prvaka, so temelje zmage začeli postavljati že zgodaj, ko so med deveto in 14. minuti naredili delni izid 5:0 in pobegnili na 9:4, do konca polčasa pa je prednost narasla na sedem zadetkov. V drugem polčasu gosti Novomeščanom niso pustili blizu, večkrat vodili tudi za osem zadetkov, tako da so tekmo, na kateri je Krka vodila le pri 1:0, brez večjih težav pripeljali do zanje srečnega konca.

Pri Krki je bil s petimi zadetki najboljši Gal Adamčič, pri Velenjčanih pa Mario Šoštarič s sedmimi.