peter gregorcic sr Reporter.si

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Piše: R.P.J., STA

13.05.2018 07:42

Rokometaši Kopra 2013 so v osmem krogu končnice od 1. do 6. mesta v ligi NLB v gosteh premagali Krko z 29:24. Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 18. maja, gostila Celje Pivovarno Laško, koprska pa dan kasneje Urbanscape Loko

Koprčani so v dolenjski prestolnici dosegli četrto zmago v končnici za prvaka in se po nepolnem krogu tretjeuvrščenim Velenjčanom, ki bodo v nedeljo gostili Škofjeločane, približali na dve točki zaostanka, medtem ko Novomeščani ostajajo na šestem mestu.

Primorci so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme. V 15. minuti je njihova prednost znašala le zadetek (8:7), nato pa so močno dvignili svojo igro na vseh ravneh in gostiteljem pet minut kasneje ušli na šest golov (13:7). Največjo prednost so si priigrali ob koncu polčasa (16:9).

Izbranci gostujočega trenerja Veselina Vujovića v drugem polčasu niso popustili niti za ped, vseskozi so imeli nadzor nad tekmeci in v kali preprečili vse njihove poskuse po prevratu.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Grega Krečič s šestimi, v novomeški pa sta Leon Rašo in Jaka Jakše dosegla po štiri zadetke.