Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Zaragoza

Slovenska rokometna ekipa razturala!

19.01.2013 21:02

Slovenski rokometaši so na svetovnem prvenstvu v španski Zaragozi dobili rokometno tekmo s Srbi in tako osvojili prvo mesto v skupini C, ki prinaša boljše izhodišče v osmini finala.

Končni rezultat je bil tako 33:31 za domačo ekipo.
V drugem polčasu je bilo dogajanje precej napeto, saj se je srbska ekipa močno prebliževala slovenskim rokometašem in celo povedla s 30: 27, a v zadnjih petih minutah so se Slovenci zbrali in tako dosegli zmago.

Med polčasom je bil rezultat 19:19 v prid slovenski rokometni ekipi.

Slovencem prvo mesto prinaša že remi s Srbi. Če bodo izgubili z enim zadetkom razlike in pri tem dosegli 25 golov ali več, bodo osvojili drugo mesto, medtem ko bi poraz z dvema goloma razlike ali več prinesel tretje mesto.

Nasprotnik Slovencev v osmini finala bo znan po koncu zadnje tekme skupine D med Madžarsko in Alžirijo. Če bo Slovenija osvojila eno od prvih dveh mest, bo osmino finala igrala v Barceloni, sicer pa bo ostala v Zaragozi.