Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

SU-jevci po štiriurnem obračunu klonili proti Mariborčanom

12.06.2023 10:35

Članski ekipi Športnega društva SU Novo mesto žal ni uspelo ubraniti naslova državnih prvakov. V odločilni tretji tekmi finala, ki je trajala dobre štiri ure, so s 4:2 slavili igralci Železničarskega namiznoteniškega kluba Maribor. Kar tri igre so dobili v zadnjem petem nizu.

SU-jevci so v tej sezoni Mariborčane v rednem delu sicer dvakrat premagali, v finalu pa
najprej klonili na prvi tekmi v Mariboru, nato na drugi tekmi izenačili, odločilna tretja tekma
pa je postregla z nadvse izenačenimi obračuni, ki so se zavlekli v pozne večerne ure.
Uroš Slatinšek je najprej brez izgubljenega niza premagal Matevža Črepnjaka, izkušeni
Gregor Komac s 3:1 premagal Jureta Slatinška in izid poravnal na 1:1. Še bolj izenačen je bil
obračunom med Jožkom Omerzelom in Tomažem Roudijem, ki pred tednom dni nista igrala
med sabo. V napetem dvoboju se je zmage veselil Roudi, ki je peti niz dobil z 11:8. Pet nizov
je trajal tudi dvoboj v igri dvojic, zmage pa sta se veselila Tomaž Roudi in Gregor Komac.
SU-jevci so se znašli v težkem položaju, saj so zaostajali z 1:3. V igro so se vrnili z zmago
Uroša Slatinška nad Komacem.Toda po obračunu med Jožkom Omerzelom in Matevžem
Črepnjakom je bila tekma odločena in Mariborčani so po letu 2020 spet osvojili naslov
državnih prvakov, njihov enajsti.

Uroš Slatinšek, ki je v tej sezoni odigral 33 posamičnih tekem in ostal neporažen, je znova
prejel pokal za najboljšega igralca sezone. Tovrstnih priznanj mu v domači vitrini ne
manjka, več kot deset jih že ima, a kot je dejal, bi seveda veliko raje doživel ekipno
zmagoslavje. »Tekma je bila kvalitetna. Vsi smo odigrali na visokem nivoju. Danes so šli vsi
tesni dvoboji, ki so se končali s 3:2, v korist gostov. Mariborčani so zasluženo zmagali,
čestitke Gregorju Komacu, ki je odlično igral. Ni se nam izšlo,« je dejal Uroš, ki si je nekaj
dni pred odločilnim finalnim obračunom tudi poškodoval nogo, a je vseeno stisnil zobe. »Naj
se sliši še tako klišejsko, žogica je okrogla, nekdo mora zmagat, nekdo izgubit. Ni se nam
izšlo, a fantom nimam kaj očitat. Bo pa ta boleč poraz čutit še celo poletje...«

Finale državnega prvenstva, 3. tekma:
ŠD SU : Maribor 2:4
Uroš Slatinšek : Matevž Črepnjak 3:0 (7, 9, 5)
Jure Slatinšek : Gregor Komac 1:3 (-6, -6, 6, -9)

Jožko Omerzel : Tomaž Roudi 2:3 (-9, 7, -7, 9, -8)
Jožko Omerzel, Uroš Slatinšek : Tomaž Roudi, Gregor Komac 2:3 (4, -7, 12, -10, -5),
Uroš Slatinšek : Gregor Komac 3:1 (10, -6, 6, 6)
Jožko Omerzel : Matevž Črepnjak 2:3 (-10, 10, 5, -8, -5)