Šport Stockholm

Švedinje boljše od Špank

Piše: Radio Krka/STA

04.12.2016 19:56

V drugi tekmi prvega kroga skupine A evropskega ženskega rokometnega prvenstva na Švedskem je domača reprezentanca s 25:19 (14:10) premagala Španijo.

Švedinje, ki se na letošnjem evropskem prvenstvu spogledujejo z visoko uvrstitvijo, so si prednost petih golov priigrale v zadnjih osmih minutah prvega polčasa. Tudi v drugem polčasu so bile ves čas v vodstvo, do največje prednosti pa so prišle v 52. minuti, ko so povedle s 23:15, s tem pa je bilo rešeno tudi vprašanje zmagovalk.

Najboljši strelki domače ekipe sta bili s petimi goli Nathalie Hagman in Jenny Alm, v španski izbrani vrsti pa Carmen Martinez s sedmimi.

V torek bo Slovenija ob 20.45 uri igrala s Švedsko, v prvi tekmi drugega kroga skupine A pa se bosta ob 18. uri pomerili reprezentanci Srbije in Španije.