Šport Beaver Creek

Svindal najboljši na smuku, Kosi 18.

Piše: Radio Krka, MMC

04.12.2015 20:01

Norveški smučar Aksel Lund Svindal je potrdil, da je trenutno najboljši smučar svetovnega pokala, saj je dobil smuk v Beaver Creeku. Najbolje od Slovencev se je odrezal Klemen Kosi, ki se je uvrstil na 18. mesto.

Svindal, ki je zmagal dvakrat že prejšnji konec tedna v Lake Louisu, je na zahtevni progi Ptic roparic v ameriškem Beaver Creeku pokazal izjemno predstavo. S štartno številko 16 je smučal odlično in imel v cilju 97 stotink prednosti pred tedaj vodilnim Švicarjem Carlom Jankom.

V nadaljevanju se mu je najbolj približal rojak, najhitrejši na obeh treningih Kjetil Jansrud, ki je zaostal tri desetinke sekunde, medtem ko je tretje mesto pripadlo Francozu Guillermu Fayedu (+0,70). 32-letni Svindal se je tako v Beaver Creeku po letih 2008 in 2013 veselil že tretje smukaške zmage.

Nastopili so tudi trije Slovenci. Najbolje se je odrezal Klemen Kosi, ki se je uvrstil na 18. mesto. Solidno je odpeljal tudi Boštjan Kline (24.), medtem ko je Andrej Šporn že v zgornjem delu zdrsnil s proge in uvrstitev je splavala po vodi.

V soboto bo v Beaver Creeku še superveleslalom.