Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

Šport Schladmin

Ted Ligety zlat v super G-ju

06.02.2013 12:33

Ted Ligety je novi svetovni prvak v superveleslalomu. Francoz Gauthier De Tessieres (+ 0,20) je osvojil srebro, Norvežan Aksel Lund Svindal (+0,22) po je "vzel" bron.

Ameriški alpski smučar je ubral najhitrejšo linijo na progi Planai v Schladmingu ter ugnal vso svetovno konkurenco.

Superveleslalom
zlato: Ted Ligety (ZDA)
srebro: Gauthier De Tessieres (Fra)
bron: Aksel Lund Svindal (Nor)

Na startu superveleslaloma so tudi štirje Slovenci; Klemen Kosi je bil 28. (+2,87), Boštjan Kline 31. (+3,06), Andrej Šporn 32. (+3,08), Rok Perko pa 36. (+3,82).

Gostitelji prvenstva so že na drugi tekmi v Schladmingu ostali brez kolajne. Največji avstrijski up Hannes Reichelt je končal tik pod zmagovalnim odrom. Brez kolajne je ostal tudi član italijanske reprezentance z Južne Tirolske Christof Innerhofer, ki s sedmim mestom ni ubranil zlata izpred dveh let v Garmisch-Partenkirchnu.

Ligety, ki je dobro izkoristil skoraj veleslalomsko postavitev, je za ZDA osvojil že drugo kolajno na tem prvenstvu, po bronu rojakinje Julie Mancuso v superveleslalomu. Američani imajo s svetovnih prvenstev tri kolajne v superveleslalomu, Bode Miller je bil najboljši leta 2005 v Bormiu, Daron Rahlves pa leta 2001 v St. Antonu.