Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Aspen

Tina suvereno do druge zmage!

24.11.2012 19:59

Naša smučarka Tina Maze je ponovno prikazala izjemni veleslalomski vožnji in prišla do nove zmage. Z odlično predstavo je prvič v karieri prišla tudi do stopničk na severnoameriškem snegu in tako še povečala vodstvo v seštevku svetovnega pokala. Tina je v letošnji sezoni od treh tekem osvojila dve prvi mesti in eno četrto.

Črnjanka je vodila že po prvi vožnji in v drugo le še potrdila letošnjo veleslalomsko prevlado. Skoraj sekundo več je potrebovala Avstrijka Kathrin Zettel, še šest desetink več pa lastnica malega veleslalomskega kristalnega globusa lanske sezone Viktoria Rebensburg. Anna Fenninger, ki je bila po prvi vožnji najbližje Mazejevi, je v drugo odstopila.

Poleg Mazejeve je točke osvojila še Ana Drev, ki je 13. mestu iz Söeldna dodala 18. mesto na severnoameriškem snegu. Ilka Štuhec (36.) in Maruša Ferk (47.) sta obstali v prvi vožnji, medtem ko je bila Katarina Lavtar diskvalificirana.