Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Slovenska zvezdnica z ostro kritiko smučarske ...

Šport Koper

Trebanjski levi na težkem gostovanju vknjižili zmago

16.10.2021 22:39

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 6. kroga lige NLB v gosteh premagali Koper s 30:26 (17:14).

Trebanjci so na Obali osvojili načrtovani točki in na vrhu lestvice ujeli vodilne Celjane. Oboji imajo po šestih odigranih tekmah 100-odsotni izkupiček, Koprčani pa so doživeli četrti poraz in so trenutno na desetem mestu.

trimo-koper
Trimo Koper
RK Trimo Trebnje

V Bonifiki je sprva kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Uroša Zormana, ki so si v 37. minuti priigrali že lepo prednost sedmih golov (21:14). A Primorci niso odvrgli puške v koruzo in podpisali brezpogojne kapitulacije, v naslednjih desetih minutah so zaigrali naravnost sijajno in povsem zadihali za ovratnik tekmecev iz Dolenjske (21:22).

Do 58. minute je bila nato tekma povsem odprta (26:28), Trebanjci pa so v sami končnici z dvema goloma Lana Grbiča in enega Mihajla Radojkovića preprečili morebitno presenečenje.

V dolenjski ekipi je Filip Glavaš dosegel ducat golov, v primorski je bil s polovico manj zadetki najbolj učinkovit Žiga Smolnik.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, trebanjska pa se bo z ormoškim Jeruzalemom pomerila 17. novembra.