crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

V Domžalah Krka prvič poražena v Ligi Nova KBM

23.11.2023 07:56

Košarkarji Krke so v 9. krogu Lige Nova KBM doživeli prvi poraz. V Domžalah so izgubili s Heliosom z 80-83 (25-28, 19-20, 22-17, 14-18).

Liga NKBM, 9. krog, 22.11.
Kansai Helios Domžale – Krka 83:80 (28:25, 20:19, 17:22, 18:14)
Krka: Stergar 20 (6 sk, 3 as, 3 prid.ž.), Bačvić 12 (7 as), Jurković 12 (2 sk, 1 as), Škedelj (7 sk), Macura 9 (7 sk), Hamilton, Bobnar, Cerkvenik 5 (2 sk, 1 as), Cousins 17 (3 sk, 2 as, 3 prid.ž.), Špan, Radovanović 5 (11 sk, 3 as, 2 prid.ž.)

Krkaši so začeli v postavi Niko Bačvić, Leon Stergar, Miha Škedelj, Robert Jurković in Jurij Macura. Povedli so s trojko Jurkovića, potem pa so gostitelji s sedmimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo. Sredi prve četrtine so imeli šest točk prednosti (15-9), naši košarkarji pa so prednost tik pred koncem četrtine uspeli izničiti. Helios po trojki Zemljiča vseeno vodil po prvi četrtini (28-25). Helios je vodil do 14. minute, ko je Krka po seriji 6-0 povedla s 37-36. Helios je vrnil s serijo 8-0 in polčas dobil z 48-44.

Domžalčani so bili v vodstvu tudi na začetku drugega polčasa. V 26. minuti so imeli osem točk prednosti (61-53). Do konca tretje četrtine so Krkaši naredili delni izid 13-4 in pred zadnjimi desetimi minutami so vodili s 65-64. Za začetku 32. minute je bilo izenačeno na 68, potem pa so Krkaši po seriji 10-2 do konca 34. minute prišli do vodstva za osem točk (78-70). Našim košarkarjem se je nato povsem ustavilo v napadu. Zadel je le še Stergar sredi 37. minute. Domžalčani so dosegli 13 točk in 21 sekund pred koncem so po zadetih prostih metih povedli s 83-80. Krkaši so imeli napad za izenačenje, a Bačvić ni zadel meta za tri točke in zmaga je stala v Domžalah.

Najboljši strelec: Leon Stergar 20

Največ skokov: Marko Radovanović 11
Največ asistenc: Niko Bačvić 7
Največ pridobljenih žog: Leon Stergar in Isaiah Cousins 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Leon Stergar 24

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam Heliosu za zasluženo zmago. Enostavno so si jo veliko bolj želeli. Mi smo pri 78-70 zapravili praktično dobljeno tekmo. Se je pa zgodila stvar, na katero sem ravno opozarjal v garderobi. Ko smo izvedeli, da bo Helios igral brez Bariča in Mahkovica, so igralci v svojih glavah že vknjižili novi točki in zgodilo se je to, čemur se ni bilo mogoče izogniti.«

Krkaši s sedmimi zmagami in porazom ostajajo vodilni na lestvici Lige Nova KBM. V naslednjih petih dneh jih čakata še dve domači tekmi. Najprej bodo v petek, 24. 11., ob 18.30 v Ligi Nova KBM gostili Šenčur GGD, nato pa še v ponedeljek, 27. 11., ob 17.00 v AdmiralBet ABA ligi Crveno zvezdo.