Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Šport Domžale/Novo mesto

V tretji tekmi do druge zmage

Piše: STA

20.03.2019 21:16

Košarkarji Krke so na zaostali tekmi 2. kroga Lige Nove KBM za prvaka premagali Helios Suns s 84:76.

Krka je v svoji tretji tekmi v ligi za prvaka prišla do druge zmage. Brez večjih težav je premagala Helios, ki je zabeležil še četrti poraz. Novomeščani, ki so bili boljši predvsem v skoku, so praktično vodili ves čas tekme, slabe trenutke so imeli le na začetku druge četrtine, ko so za kratek čas prepustili vodstvo gostiteljem.

Dolenjci so tekmo začeli z vodstvom 7:2, po prvi četrtini je njihova prednost znašala že deset točk, toda na začetku druge so zašli v manjšo krizo. Domači so z delnim izidom 15:2 prešli v vodstvo, s trojko Miroslava Pašajlića so v 16. minuti povedli s 34:31. Toda Krka je hitro vrnila udarec, do konca polčasa tekmecem ni več dopustila točke, sama pa jih dosegla 12.

Na začetku drugega dela je nato dosegla še šest zaporednih točk, nato pa visoko prednost držala vse do zadnje minute, ko so domači z 11 točkami v seriji le nekoliko kozmetično popravili izid.

Pri zmagovalcih sta bila s 16 točkami najučinkovitejša Dalibor Đapa in Žiga Fifolt, pri domačih jih je Blaž Mahkovic dosegel 18.

Krka bo v četrtem krogu v soboto gostovala v Rogaški Slatini, Helios pa bo naslednjo tekmo odigral šele 30. marca, ko bo gostil Hopse iz Polzele.