Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Šport Val d'Isere

Piše: Radio Krka, MMC

14.12.2012 11:59

Tina Maze je na smuku v Val d'Iseru osvojila 12. mesto, s čimer je še povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Vonnova je po napaki grdo padla in odstopila. Slavila je Švicarka Lara Gut.

Razplet tretjega letošnjega smuka za svetovni pokal je krojil veter, zaradi česar so štart postavili 150 metrov nižje. Zmagala je Švicarka Lara Gut, pred Američanko Leanne Smith. Omenjeni smučarki sta nastopili s številko 2 in 3. Tretja je Švicarka Nadia Kamer.

Kasneje je veter začel pihati še močneje, zaradi česar so imele tekmovalke številne težave. Tina Maze, ki je na treningih dosegla sedmi in četrti čas, se je morala tako zadovoljiti z 11. časom. Še več težav sta imeli njeni največji tekmici v boju za veliki kristalni globus.

Lindsey Vonn, ki je priznala, da se bori z depresijo, je po napaki grdo padla in odstopila, a se je sama pobrala in prismučala do cilja. Za Američanko je to prvi letošnji poraz v hitrih disciplinah, saj je pred tem dobila oba smuka in oba superveleslaloma. Maria Höfl Riesch pa zaseda 12. mesto.

Ob 12.15 bo na sporedu še moški superveleslalom, ob 14.20 pa bo na Pokljuki še ženski šprint.