oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Visoka zmaga v Podčetrtku

04.04.2023 09:24

Košarkarji Krke so v 23. krogu Lige Nova KBM v gosteh premagali Terme Olimia iz Podčetrtka s 117:93 (37:20, 28:22, 22:24, 30:27) in ostajajo na vrhu lestvice.

Liga NKBM, 23. krog, 3.4.

Terme Olimia Podčetrtek – Krka 93:117 (20:37, 22:28, 24:22, 27:30)

Krka: Stergar 20 (5 sk, 2 as), Jančar Jarc, Cerkvenik 11 (5 sk, 2 as), Stipčević 15 (4 sk, 1 as), Stavrov 17 (2 sk), Vucić 10 (6 sk, 2 as), Spasojević 17 (3 sk, 2 as), Špan 12 (6 as, 1 sk), Škedelj 8 (10 sk, 1 as), Plut (1 sk, 1 as), Bobnar 3

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Andrej Stavrov, Leon Stergar, Miha Škedelj in Mate Vucić. Domači so vodili le ob koncu 2. minute, ko je bilo 8:6, potem pa so Krkaši z 11 zaporednimi točkami prišli do vodstva s 17:8. V 6. minuti so po košu Stavrova imeli prvič dvomestno prednost (21:11), po delnem izidu 14:4 pa so po prvi četrtini imeli že 17 točk prednosti (37:20). Krkaši so v drugi četrtini vzdrževali visoko prednost, v 16. minuti pa so s trojko Miha Cerkvenika prvič prišli do vodstva 20 točk (51:31). V 19. minuti je bilo že +29 (63:43), ob polčasu pa je bilo 65:42.

V drugem polčasu so Krkaši le še zadržali visoko prednost, v zaključku pa sta dobila priložnost mladinca Bine Plut in prvič tudi Anže Bobnar, ki je tik pred koncem s trojko po podaji Pluta dosegel tudi svoje prve točke v Ligi Nova KBM. Krkaši so s 117 točkami postavili tudi strelski rekord v letošnji Ligi Nova KBM.

• Najboljši strelec: Leon Stergar 20
  • Največ skokov: Miha Škedelj 10
  • Največ asistenc: Jan Špan 6
  • Največ pridobljenih žog: Leon Stergar, Andrej Stavrov in Miha Cerkvenik 2,
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Leon Stergar 26

Izjava po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Moramo biti več kot zadovoljni s prikazanim. Mislim, da smo odigrali dobro tekmo. Pohvale igralcem, zaslužijo si. Od prve četrtine smo držali niti v svojih rokah in visoko prednost več kot suvereno zadržali. Ni lahko igrati, ko takoj povedeš z visoko razliko, a danes smo to zelo dobro zadržali. Z več stvarmi smo lahko zadovoljni, pri določenih stvareh, ki so se pokazale v 3. četrtini, pa imamo še rezerve, in prav na tem lahko gradimo za naprej.«

Krkaše sedaj čaka zaključni turnir 2. ABA lige v Domžalah, ki se bo začel v sredo. 12.  aprila, ko bo Krka ob 15. uri igrala s Sutjesko iz Nikšiča. Prihodnjo tekmo Lige Nova KBM pa bodo odigrali v sredo, 19. aprila, ko v Novo mesto prihaja Šentjur.