Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Zadar v končnici izenačene tekme do zmage nad ekipo KK Krka

22.01.2022 09:35

Košarkarji KK Krka so v 16. krogu AdmiralBet ABA lige na gostovanju pri Zadru v izenačeni tekmi izgubili z 71:78.

Liga AdmiralBet ABA, 16. krog, 21.1.
Zadar – Krka 78:71 (19:24, 14:13, 29:20, 16:14)
Krka: French 2 (6 sk), Stergar 2, Stipčević 14 (11 sk, 3 as), Špan (2 as), Medved, Kosi (3 sk), Škedelj 4, Lapornik L. 7 (2 as), Lapornik M. 18 (3 sk), Macura 2, Klobučar, Thomas 22 (8 sk, 3 as).
Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Miha Lapornik, Leon Stergar, Adonis Thomas in Hasahn French. V začetku sta se moštvi menjavali v vodstvu. Po sedmih minutah je bilo izenačeno na 12, potem pa so Krkaši odigrali bolje in prvo četrtino dobili s 24:19. Ob koncu 13. minute so imeli Krkaši največjo prednost na tekmi, +8 (29:21). Sledila je druga minuta odmora gostiteljev, po kateri so se z delnim izidom 8:2 približali na dve točki zaostanka (29:31). Krkaši so ponovno ušli na + 6 (37:31), ob polčasu pa je bilo 37:33.
Drugi polčas so bolje odprli Zadrčani, ki so z delnim izidom 10:3 prišli do vodstva. Po minuti odmora Krkašev sta se moštvi menjavali v vodstvu. Sredi 27. minute so Krkaši vodili s 55:51, potem pa so domači dosegli 11 točk zapored in pred zadnjo četrtino vodili s z 62:57. Domači so dosegli tudi prvih pet točk v zadnji četrtini in po minuti igre je Krkin strateg Damjanović vzel še drugo minuto v drugem polčasu. Po njej so Krkaši odigrali veliko bolj zbrano v napadu in obrambi in s serijo 11 zaporednih točk tri minute pred koncem povedli z 68:67, nato pa jim je zmanjkalo moči in zbranosti. Domači so s sedmimi zaporednimi točkami ponovno ušli, Krkašem pa jih ni uspelo več uloviti.
Dalibor Damjanović, trener Krke:
»Fantom lahko čestitam, še posebej za igro v prvem polčasu. V drugem polčasu smo začeli premehko. Dovolili smo igralcu Zadra Thompsonu, da je dosegel preveč lahkih točk izpod koša, Carterju pa smo dovolili, da se je razigral in vrnil v igro. V tretji četrtini nam je tudi padla zbranost, nekateri meti iz razdalje so bili nerezonski oziroma prehitri. Generalno pa nas je Zadar dobil v dvoboju v skokih, čeprav smo opozarjali pred tekmo, da se to ne sme zgoditi. Prav tako smo imeli veliko preveč izgubljenih žog, dvakrat več kot Zadar, Zadar pa je metal tudi 26 prostih metov, mi 9. To so tri stvari, ki so prevesile tehtnico v njihovo korist. Glede na to, da  se določeni igralci po dogem času vračajo na parket, da smo imeli težave s covidom, smo odigrali več kot solidno tekmo. Treba bo delati naprej, čeprav nas čaka težak ritem. Trenirati ne bomo mogli veliko, saj že v ponedeljek igramo pokalno tekmo s Šentjurjem, v sredo ligaško tekmo s Heliosom, v petek pa še ABA ligo s Partizanom. Veliko pomanjkanje treninga zaradi poškodb in bolezni ne smemo podcenjevati. Gre za resno stvar in ne izgovore, ampak verjamem, da bo na koncu vse prišlo na svoje mesto.«
Vladimir Anzulović, trener Zadra: »Kot sem povedal pred tekme, se je Krka okrepila z reprezentantom Miho Lapornikom. Danes je imel dobro strelsko predstavo. Mi smo bili brez tekme 18 dni. Bili smo nekako uspavani, a je tudi Krka bila razpoložena. Verjeli smo do konca in vsa čast igralcem. Čestitke tudi košarkarjem Krke, dolgo sem tam delal, s trenerjem Damjanovićem sem prijatelj. Dobro so se borili, pojačali so se, a rabijo še čas, da se uigrajo. Želim jim vse najboljše.«
Krkaši so v AdmiralBet ABA ligi s 3 zmagami in  12 porazi 13., v prihodnjem krogu pa bodo v petek, 28. 1., ob 17.00 gostili beograjski Partizan. Pred tem jih čakata še dve domači tekmi, in sicer v ponedeljek, 24. 1., pokalna tekma s Šentjurjem in v sredo, 26. 1., ligaška tekma s Heliosom.