Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Žak Eržen deveti na evropskem prvenstvu na Portugalskem

Piše: R. K.

10.07.2022 17:18

Na Portugalskem poteka evropsko prvenstvo za starejše mladinke in mladince ter mlajše članice in člane. Včeraj so se na cestni dirki pomerili starejše mladinke in mladinci, Žak Eržen je osvojil 9. mesto.

Evropski prvak v tej kategoriji je postal Švicar Jan Christen, Žak Eržen je na devetem mestu za zmagovalcem zaostal 2 minuti in 33 sekund, še en član našega kluba, ki nosi reprezentančni dres, Aljaž Turk, je bil na koncu 47. z zaostankom 6 minut in 50 sekund. Med starejšimi mladinkami je naslov evropske prvakinje osvojila Francozinja Eglantine Rayer, Špela Colnar je zaostala 8 minut in 52 sekund min in dirko končala na 52. mestu.

kk-adria-mobil
Špela Colnar, skrajno desno, v reprezentanci na EP na Portugalskem
KK Adria Mobil

Z odličnimi nastopi razveseljuje tudi Slovak v dresu Adrie Mobil Martin Jurík, ki je zmagal na včerajšnjem kronometru za Veliko nagrado župana mesta Žiar nad Hronom na Slovaškem. Na 20 km dolgi progi v vožnji na čas, ki je štela tudi v točkovanju za slovaški pokal, je slavil skoraj z minuto prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Martin Jurik - 1. mesto Žiar nad Hronom

Pomlajena članska ekipa Adrie Mobil pa je včeraj nastopila na Veliki nagradi Češke (1.2 UCI), v Brnu. Zmagal je Čeh Adam Toupalik (Elkov-Kasper), drugi je bil Poljak Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), tretji pa še en domačin, Jan Kaspar (ATT Investments). Najboljši med vsemi Slovenci na dirki je bil naš Tilen Finkšt, na 15. mestu.