Alya 2 Njena.si

Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

Zaključni turnir za Pokal Slovenije

08.04.2024 08:49

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so na zaključnem turnirju za Pokal Slovenije, ki je v petek in soboto potekal v Trebnjem osvojili bron, potem ko so v malem finalu premagali Koper s 25:20 (10:12). Trideseto, jubilejno pokalno lovoriko pa so v klubske vitrine pospravili organizatorji dogodka, rokometaši trebanjskega Trima.

Krkaši, ki so v petek izgubili polfinalni obračun s Slovenj Gradcem, so v soboto v malem finalu odpravili Koprčane. Ti so precej moči porabili na petkovi prvi tekmi proti favoriziranemu Trimu, ki so jo proti vodilni ekipe državnega prvenstva izgubili zgolj za zadetek. Tokrat so Varovanci trenerja Mirka Skoka odločilni korak k zmagi naredili sredi drugega polčasa, ko so pobegnili na relativno varno razdaljo štirih oziroma petih golov. Uvod drugega dela pa je pripadel Novomeščanom, ki so znova prišli v ospredje, a se jim ni uspelo otresti tekmeca. Korak v to smer pa sta najprej nakazali zaporedni sedemmetrovki Veljka Stanojevića za 18:15 ter nato še gol Marka Majstorovića za 20:16 v 49. minuti. Ko je Stanojević v 54. minuti prednost Novomeščanov povečal na 23:18, so farmacevti prišli do dovolj velike prednosti za preostanek obračuna. Prav Stanojević je bil z 10 goli prvi strelec tekme, odlično predstavo v vratih pa je znova prikazal vratar Jure Blaževič, ki je postal tudi najboljši igralec današnjega obračuna za bronasto medaljo. »Če sem iskren, smo si želeli finala. Kot sem že povedal v preteklih dneh, smo zaradi tempa tekem  in boja na treh frontah izjemno utrujeni, kar se nam je poznalo predvsem na petkovi polfinalni tekmi z Slovenj Gradcem, ki je naše slabosti izjemno dobro izkoristila. Danes smo se zbrali in uspeli vsiliti naš ritem igre in zasluženo zmagali Koprčane. Sedaj nas že sredi prihodnjega tedna  čaka zelo zahtevna ligaška tekma z Ribnico. Imeli bomo dva lažja treninga in upam, da se bomo dovolj dobro regenerirali in doma, pred odlično publiko, zmagati,« navdušenja nad končnim tretjim mestom ni skrival Blaževič. Trener Mirko Skoko, ki je bil po včerajšnji polfinalni predstavi vidno razočaran, pa je po koncu dvodnevnega rokometnega praznika v Trebnjem dejal: » Z uspehom svojih fantov sem zadovoljen, nisem pa pričakoval tako slabe polfinalne tekme s Slovenj Gradcem. Odigrali smo slabo in ostali veliki dolžniki vsem navijačem novomeške Krke. Upam, da smo z današnjo zmago vsaj malo popravili vtis z včerajšnje tekme. Naporen ritem evropskih, pa tudi ligaških tekem je pustil velike posledice, lahko rečem, da so fantje utrujeni. Sedaj imamo ligaško tekmo z Ribnico in današnja zmaga mi veliko pomeni že s tega vidika, da nismo pozabili igrati rokomet.«