Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Hochfiltzen

Zmaga ponovno Fourcadu, Fak 10.

12.12.2015 15:39

Z zasledovalno tekmo v Hiochfiznu so opravili tudi biatlonci. Najboljši je bil vodilni v svetovnem pokalu Francoz Martin Fourcade (31:19,9/2). Do točka sta prišla tudi oba Slovenca. Jakov Fak je z 22. mesta v sprintu napredoval na 10. (1:05,9/1), Klemen Bauer pa je bil 32. (3:14,4/5).

Ob Fourcadu, ta je vknjižil že 42. zmago v karieri in tretjo v novi sezoni, sta se na stopničke uvrstila še zmagovalec sprinta Nemec Simon Schempp (+ 8,9/1) in Rus Anton Šipulin (+ 19,1/2).

Fak je danes prikazal eno najboljših predstav med vsemi. Tik pred zadnjim streljanjem je bil celo deveti, nato pa na koncu prehitro sprožil zadnji 20. naboj in moral enkrat v kazenski krog, sicer je bil celo na poti do šestega mesta. Kljub temu je bil njegov strelski nastop odličen, saj sta vse tarče zadela le dva med 60 tekmovalci - Nemec Andreas Birnbacher in Rus Maksim Cvetkov.

Do polovice proge je odlično kazalo tudi Bauerju, ki je prvo polovico opravil s 100-odstotnim strelskim izkupičkom in z 32. mesta napredoval na 23., nato pa so se mu zatresle roke, v kazenski krog je zavil najprej trikrat, nato še dvakrat in vnovič je padel na 32. mesto iz sprinta.

V nedeljo bosta v Hochfilznu obe štafetni tekmi.