Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Poročni dan pri Prevcih: Cene in Julija postala ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

U18: Slovenci evropsko prvenstvo začeli s porazom proti Srbiji

17.12.2016 07:39

Slovenska U18 košarkarska reprezentanca se je v prvem srečanju evropskega prvenstva pomerila z izbrano vrsto Srbije. Slovenski košarkarji so vodili več kot polovico srečanja, na koncu pa popustili in morali priznati premoč Srbom. Tekma se je končala z rezultatom 68:60.

Slovenski košarkarji so nastope na evropskem prvenstvu divizije A začeli s porazom proti reprezentanci Srbije. Srečanje so naši košarkarji začeli v postavi Ožegovič, Bratec, Vesel, Janežič in Jurček. Prva četrtina je potekala po notah Slovencev, ki so ob koncu šeste minute povedli za sedem točk (12:5) in nato vodstvo ohranili do konca prve četrtine (18:13).

Drugih deset minuti so naši košarkarji odprli s trojko Kralja in prišli do najvišje prednosti na tekmi (+8). Slovenska izbrana vrsta je bila v prednosti do zadnjih dveh minut prvega polčasa. Srbi so nato povedli in na najdaljši odmor odšli s prednostjo točke.

Drugi polčas so Slovenci začeli silovito. Z delnim izidom 9:0 so povedli za osem (40:32). Prednost naše reprezentance se je hitro stopila, saj so Srbi na odličen uvod v drugi polčas Slovencev odgovorili z delnim izidom 15:1. Po koših Vesel in Ožegoviča so naši košarkarji pred zadnjo četrtino zaostajali za dve točki.
Prvi koš v zadnjem delu srečanja je dosegel Šiška in rezultat poravnal na 47. To je bilo zadnje izenačenje na tem srečanju, saj so v nadaljevanju košarkarji Srbije zaustavili nekaj napadov Slovenije in prišli do prednosti sedmih točk. Slovenci se niso več uspeli približati nasprotnikom. 23 sekund do konca srečanja so Srbi prišli do najvišje prednosti na tekmi (+11), končni rezultat pa je v zadnjem napadu z zadetim metom za tri točke postavil Aljaž Bratec (68:60).

Pri naši izbrani vrsti je bil najbolj razpoložen Ožegovič, ki je dosegel 14 točk, pri Srbih pa jih je Radanov dosegel 23.

Slovenci se bodo danes  ob 14.15 pomerili s Francozi, ki so v prvem kolu ugnali Ruse (53:48).

Tomaž Fartek, glavni trener slovenske U18 košarkarske reprezentance:

"Odigrali smo izredno borbeno tekmo in pokazali, da lahko igramo na tem nivoju tekmovanja. V drugem polčasu smo storili nekaj napak, ki so nas rezultatsko drago stale. Napake so del razvoja igralca, zato je ključna stvar, da se iz njih lahko naučimo že med prvenstvom. Tekma s Srbijo je za nami, zato so naše misli že usmerjene proti Francozom."